Image

Práškový zadek

Složení ACC v tabletách obsahuje účinnou složku acetylcystein a léčivo také obsahuje další složky: bezvodou kyselinu citrónovou, bezvodý uhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný, mannitol, bezvodou laktózu, citrát sodný, kyselinu askorbovou, sacharin sodný, příchuť.

Prášek ACC obsahuje acetylcystein jako účinnou složku a další složky: sacharózu, kyselinu askorbovou, sacharinát sodný, aroma.

Formulář vydání

Vyrábí se přípravek ACC 100 (ACC pro děti) a ACC 200 (pro dospělé pacienty).

Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě šumivých tablet, jakož i ve formě granulí, které se používají k použití roztoku. Bílé tablety mají na jedné straně aroma ostružin. Může být zaznamenána mírná vůně síry. Tablety se používají k přípravě roztoku - průhledného, ​​s aroma ostružin.

Granule jsou bílé, jednotné, mají vůni medu a citronu nebo pomeranče. Granulát je obsažen ve fóliových sáčcích, v kartonovém balení po 20 sáčcích.

farmaceutický účinek

Wikipedia naznačuje, že látka acetylcystein je derivátem aminokyseliny cysteinu. Vytváří mukolytický účinek, pod jeho vlivem je usnadněn proces vypouštění sputa, protože látka přímo ovlivňuje reologické vlastnosti sputa. Jeho účinek je spojen se schopností přerušit disulfidové vazby mukopolysacharidových řetězců, v důsledku čehož dochází k depolymeraci mukoproteinů sputa. V důsledku toho klesá viskozita sputa.

Léčivo je také aktivní, pokud má pacient hnisavé sputum..

Anotace také obsahuje informaci, že ACC poskytuje antioxidační účinek spojený se schopností reaktivních sulfhydrylových skupin neutralizovat oxidační radikály navázáním na ně. S ohledem na to se zvyšuje ochrana buněk proti oxidaci, ke které často dochází během zánětlivých reakcí..

Acetylcystein také aktivuje glutathion, který je důležitou součástí antioxidačního systému a chemické detoxikace těla..

Pokud se ACC používá k prevenci, závažnost a četnost exacerbací u lidí trpících cystickou fibrózou a chronickou bronchitidou je výrazně snížena..

Farmakokinetika a farmakodynamika

Je zaznamenána vysoká úroveň absorpce léčiva. Metabolismus se vyskytuje v játrech, přičemž se tvoří aktivní metabolit - cystein, cystin, diacetylcystein, smíšené disulfidy.

Při perorálním podání je úroveň biologické dostupnosti 10% (protože je zaznamenán výrazný účinek prvního průchodu játry). Maximální plazmatická koncentrace je pozorována po 1-3 hodinách. S krevními bílkovinami se váže na 50%.

Vylučuje se močí ve formě inaktivních metabolitů. Poločas je 1 hodina, pokud má pacient zhoršenou funkci jater, lze jej prodloužit až na 8 hodin.

Prochází placentou, neexistují žádné údaje o průniku přes BBB.

Indikace pro použití

Jsou uvedeny následující indikace pro použití tohoto léku:

Kontraindikace

Takové kontraindikace jsou známé pro všechny formy léku:

Opatrnost je předepsána u pacientů s anamnézou žaludečního nebo duodenálního vředu, histaminové intolerance (nelze použít po dlouhou dobu), bronchiálního astmatu, jícnových varixů, obstrukční bronchitidy, onemocnění nadledvin, arteriální hypertenze, jater a / nebo jater.

Další kontraindikace pro šumivé tablety 200 mg:

  • nedostatek laktázy, nesnášenlivost laktózy;
  • malabsorpce glukózy-galaktózy;
  • věk pacienta do 2 let;

Další kontraindikace pro granule:

  • nesnášenlivost fruktózy;
  • nedostatek sacharózy / isomaltázy;
  • nedostatek glukózy-galaktózy;
  • věk pacienta do 6 let.

Vedlejší efekty

V průběhu léčby lze zaznamenat takové nežádoucí účinky:

Návod k použití ACC (způsob a dávkování)

Lék ve šumivých tabletách nebo granulích v sáčcích musí být užíván perorálně a současně musí dodržovat dávku uvedenou v návodu. Po jídle musíte pít.

Prášek ACC, návod k použití

Pokyny pro prášek ACC 100 mg stanoví, že produkt by měl být rozpuštěn v půl sklenici vody a poté jej okamžitě vypít. Děti od dvou do šesti let dostávají 200-300 mg léku denně ve 2-3 dávkách. Pediatričtí pacienti ACC ve věku 6 až 14 let dostávají 300 - 400 mg denně ve 2-3 dávkách. Pacienti po 14 letech dostávají 400-600 mg léčiva denně ve 2-3 dávkách. Lidé trpící cystickou fibrózou, jejichž hmotnost je větší než 30 kg, mohou dostávat až 800 mg drogy denně. V takovém případě je třeba vzít v úvahu všechny kontraindikace.

Pokud mluvíme o akutním onemocnění bez komplikací, pak může pacient dostat lék bez lékařského dohledu nejdéle pět dnů. U chronických onemocnění by měla být délka léčby stanovena lékařem..

Pokyny pro použití ACC pro děti

200 mg tablety nebo prášek pro děti se používá zřídka. Tento lék je předepsán pro děti od 6 let. ACC 100 mg prášek pro děti se používá od 2 let, dávkování by měl předepisovat lékař.

Šumivé tablety se rozpustí v 1 polévkové lžíci. vodu, můžete pro tento účel použít také čaj nebo džus.

Před užitím 200 mg prášku je třeba poznamenat, že další hojný nápoj může zvýšit mukolytický účinek léčiva. Způsob použití 200 mg prášku závisí na doporučeních lékaře..

ACC pro kašel se nachlazením lze vzít do 5-7 dnů. Pokud lék během tohoto období nepomůže při kašli, musíte se poradit s lékařem, který vám dá doporučení, jak vzít ACC do sáčků.

Je důležité zvážit, jak pít 200 mg prášku pro cystickou fibrózu a chronickou bronchitidu: v tomto případě trvá léčba déle.

Předávkovat

Pokud pacient užíval acetylcystein v dávce vyšší než 500 mg za den, může se u něj projevit předávkování, proto byste měli striktně dodržovat předepsaný léčebný režim. V tomto případě se u pacienta může objevit zvracení, průjem, pálení žáhy a bolest břicha. V případě předávkování se provádí symptomatická terapie..

Interakce

V případě současného podávání acetylcysteinu a prostředků proti kašli se suchým kašlem může být reflex kašle potlačen a v důsledku toho je zaznamenána kongesce sputa..

V případě současné léčby antibiotiky (tetracykliny, peniciliny, cefalosporiny) lze zaznamenat jejich interakci s thiolovou skupinou acetylcysteinu. V důsledku toho je antibakteriální aktivita těchto léčiv snížena. Je důležité se tomuto efektu vyhnout, pro který je třeba dodržovat interval mezi minimálně 2 hodinami mezi dávkami antibiotik a acetylcysteinu.

Při současném použití s ​​vazodilatačními léky a nitroglycerinem se vazodilatační účinek posledně jmenovaných může zvýšit.

Podmínky prodeje

Droga se prodává v lékárnách na předpis.

Podmínky skladování

Skladujte granule a tablety při t ne vyšší než 25 ° C, uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Doba skladování - 3 roky.

speciální instrukce

Při použití acetylcysteinu byly velmi vzácně zaznamenány případy vzniku závažných alergických projevů. Pokud po aplikaci léku dojde u pacienta ke změnám na kůži nebo na sliznicích, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Současně je léčba zastavena.

Před zahájením léčby byste měli vědět, jak připravit roztok, ve kterém voda rozpouští granule a tablety. Jak naředit 200 mg ACC závisí na předepsaném léčebném režimu. Granule se zpravidla rozpouští a postupně je míchají v jedné lžičce. horká voda. Pijte řešení musí být také horké. Doporučuje se ředit léčivo ve skleněné misce.

Je třeba vzít v úvahu nejen kašel při užívání léku, ale také opatrnost při užívání léku u pacientů s obstrukční bronchitidou a bronchiálním astmatem. Je důležité neustále sledovat bronchiální obstrukci.

Droga se doporučuje užívat až osmnáct hodin, před spaním se nedoporučuje pít lék přímo.

Pacienti s diabetem by si měli být vědomi, že sacharóza je obsažena ve složení léčiv..

Během léčby drogou může pacient řídit vozidla nebo pracovat s nebezpečnými mechanismy.

Jak rozpustit a pít prášek ACC: návod k použití, recenze o droze v sáčcích

K odstranění jednotlivých a chronických případů onemocnění bronchopulmonálního systému, doprovázeného uvolněním obtížně oddělitelného sputa, se používají drogy.

Jednou z nejúčinnějších a nejrozšířenějších je ACC, vyráběná v následujících formách pro orální podávání:

  • ve vodě rozpustné tablety (tzv. šumivé);
  • granulovaný prášek;
  • sirupová suspenze.

Abyste dosáhli co největšího účinku, musíte přesně dodržovat dokument „ACC: návod k použití“. Prášek se rychle rozpustí ve vodě nebo v jiné tekutině a umožňuje vám zbavit se sputa v krátkém čase. Z tohoto důvodu je tato forma předepisována pacientům nejčastěji.

Složení ACC v pytlích

Hlavní účinnou látkou, která má příznivý účinek na bronchopulmonální systém, je acetylcystein. Tato složka je mukolytická látka, která má expektorační účinek a ztenčuje i husté sputum.

Dalšími složkami jsou následující látky (podle návodu k použití):

  • sacharóza, dávající granulám sladkou chuť;
  • kyselina askorbová působící jako antioxidant;
  • sacharin, sladidlo;
  • aroma, nejčastěji oranžové, pro příjemnou vůni a chuť.

Přípravek obsahuje sacharózu, která je důležitá pro lidi s diabetem.

Mechanismus účinku

ACC prášek je předepsán pro mokrý kašel. Hlavní příčinou tohoto typu kašle je sputum nahromaděné v plicích a průduškách.

Díky mechanismu kašle se tělo snaží uvolnit hlen, který je často velmi tlustý. Zkapalnění sputa přispívá k jeho rychlému vypouštění a úlevě od kašle.

K účinku léku dochází díky hlavní složce acetylcysteinu. Molekuly acetylcysteinu rozkládají vazby mezi řetězci mukopolysacharidů, takže hlen je méně viskózní a snáze se vykašlává. Pokyny k použití ACC prášku zdůrazňují skutečnost, že lék má pozitivní účinek v případech, kdy jsou hnisavé inkluze přítomny v odděleném hlenu.

Prášek ACC se příznivě užívá u pacientů s chronickými onemocněními plic a průdušek. Acetylcystein aktivuje syntézu látek, které jsou součástí antioxidačního systému v těle a které chrání buňky před poškozením během zánětlivých procesů. Z tohoto důvodu jsou ACC doporučeny pro preventivní účely..

K absorpci účinné látky dochází okamžitě. Po dobu jedné hodiny až tří se dosáhne maximálních ukazatelů přítomnosti složek ACC v krevních cévách. Pokyny k použití práškového stavu uvádějí, že ledviny vylučují neaktivní metabolity..

Je třeba poznamenat: látka léku prochází placentou, což je důležité zejména pro těhotné ženy..

Způsob použití pro kašel

Lék se doporučuje pro použití ve všech případech onemocnění spojených s výskytem viskózního sputa v plicích a průduškách. Mezi tyto choroby patří:

  • bronchitida jakékoli závažnosti;
  • tracheitida;
  • zánět hrtanu;
  • zápal plic;
  • bronchiální astma;
  • vrozená onemocnění spojená se zhoršenou funkcí dýchacích cest (cystická fibróza);
  • zánětlivé procesy v dutinách.

Při jakékoli formě těchto onemocnění je pozorován pozitivní účinek z léčiva ACC (prášek). Jak bere lék v každém případě lékař předepisuje, ukazuje dávku a frekvenci podávání.

V každém případě návod k použití granulí ACC uvádí, že je nutné obsah rozpustit ve sklenici horké vody a vypít. V závislosti na nemoci a věku pacienta se stanoví počet dávek za den a doba používání léčiva. Obvykle se jeden sáček léku konzumuje najednou.

Je důležité, aby hojný příjem tekutin během léčby zlepšil účinek léku a urychlil zotavení..

Návod k použití

Pro jakýkoli průběh onemocnění bronchopulmonálního systému se používá prášek ACC. Jak brát lék, vysvětluje instrukce aplikované na lék. Volba dávky závisí na tělesné hmotnosti a věku pacienta, závažnosti onemocnění, přítomnosti jiných fyziologických poruch v těle.

Lékař vždy předepíše pacientovi přesnou dávku léku ACC. Návod k použití v sáčcích má zvláštní pokyny a může se lišit od jiných forem uvolnění.

Jak chovat?

Primární otázkou osoby, která lék užívá, je, jak zředit ACC? Prášek musí být používán přesně podle požadavků, nesprávné použití látky může vést k neočekávaným důsledkům..

V tomto případě byste se neměli bát žádných nepředvídaných situací, ale musíte dodržovat některá doporučení.

Obsah sáčku by měl být rozpuštěn v tekutině a odebrán bezprostředně před použitím. Tímto způsobem bude dosaženo nejlepšího účinku přípravy ACC. Prášek, jehož složení obsahuje kyselinu askorbovou, má příjemnou chuť..

V některých případech lze přípravek užívat 2 hodiny po naředění prášku ve vodě.

Neužívejte tekutinu, do které bylo léčivo zředěno, po dvou hodinách.

K rozpuštění prášku je důležité vzít správné množství vody. Doporučená dávka je celá sklenice, tj. Přibližně 200 ml. Tento objem je vhodný pro děti i dospělé. Jak je tradičně uvedeno v návodu k použití s ​​mukolytikami, další tekutina bude mít pouze pozitivní účinek na tělo, rychleji ztenčí sputum a urychlí uvolňování hlenu.

Jaká voda se rozpustí?

Správné dodržování pokynů pomáhá rychle se zbavit kašle s práškem ACC. Ve kterém se voda rozpouští - horká nebo studená - jeden z důležitých bodů v procesu čištění.

Dospělí a děti jsou předepisováni ACC v prášku. Návod k použití uvádí, že je nejlepší chovat v horké vodě. Děti nemohou vždy pít nápoj s vysokou teplotou, takže v takových případech je dovoleno používat teplou vodu.

Ve kterém vodě k rozpuštění ACC prášek také záleží na podmínkách podání. Pokud jste na cestách a není po ruce žádná horká voda, nepřestávejte užívat lék - můžete jej rozpustit v kapalině při pokojové teplotě.

Jak používat?

Výhodnou formou uvolnění je ACC v pytlích. Jak užívat tento lék je uveden v jeho pokynech. Ihned po jídle vypijte zředěný nápoj.

Délka přijetí ve standardních případech nachlazení je od pěti do sedmi dnů. Pokud pacient trpí chronickými formami bronchopulmonálních chorob, pak jsou ACC vaky předepisovány na delší dobu.

Přestože návod k použití není uveden, ale při dlouhodobé léčbě se účinnost acetylcysteinu snižuje. Z tohoto důvodu se dlouhodobá monoterapie práškem ACC nepoužívá..

Kolikrát denně pít?

Výsledek léčby a načasování zotavení závisí na tom, jak často pacient užívá ACC. Prášek, jehož způsob aplikace je určen věkem a tělesnou hmotností pacienta, přispívá k rychlé likvidaci sputa..

Obvykle se rozlišují tyto věkové skupiny pacientů:

  • děti od dvou let do šesti;
  • děti ve věku šest až čtrnáct;
  • děti nad 14 let a dospělí.

Odpověď na otázku také určuje typ a složitost nemoci - kolikrát denně pít atsts? Prášek v sáčcích může mít různé dávkování - 100, 200 a 600 mg. Na tom také závisí poměr příjmu..

  1. První věkové skupině dětí (od 2 do 6 let) je předepsáno 1 sáček ACC v granulích v dávce 100 mg 2 nebo 3krát denně. To odpovídá denní dávce 200-300 mg acetylcysteinu.
  2. Děti od šesti do čtrnácti let musí v souladu s návodem k použití vzít denně 300–400 mg účinné látky. K tomu pijte třikrát denně pro 1 sáček léku s dávkou 100 mg nebo dvakrát denně pro sáček 200 mg.
  3. Dospělým a dětem starším 14 let se doporučuje používat 400 až 600 mg acetylcysteinu denně k léčbě. Počet dávek léčiva závisí na zvolené dávce - 100 mg, 200 mg nebo 600 mg.

Pokud máte vak ACC s dávkou 600 mg, stačí tento lék užít jednou denně. Dávka 200 mg se užívá 2 nebo 3krát. 100 mg sáčky se užívají po dvou - dvakrát nebo třikrát denně.

Důležité informace o pacientech

Poskytujeme důležité informace, které potřebujete vědět pro lidi užívající ACC. Ve kterém se voda rozpustí (horká nebo studená) - popsaná výše. Ale také stojí za zvážení druh nádobí k pití. Nepoužívejte kovové ani pryžové, pouze skleněné nebo keramické hrnky, sklenice.

Lékaři stále častěji doporučují ACC svým pacientům. Lékař vám řekne, jak brát a pít v každém případě, ale měli byste dodržovat následující doporučení:

  1. Pokud pacient trpí podrážděním žaludeční sliznice, je lepší užívat nešumivé tablety, ale granulované ACC. Prášek, jak pít a chovat je popsáno výše.
  2. Nezapomeňte se seznámit s průvodními doklady o drogě ACC. Návod k použití prášku má předepsané kontraindikace. Například by lék neměl být používán u lidí s alergickými reakcemi na acetylcystein..
  3. Lidé s žaludečním a duodenálním vředem by neměli být používáni k léčbě ACC.
  4. Pokyny k použití granulí nedoporučují užívat látku ženám během těhotenství a kojení.
  5. Nemůžete kombinovat drogy a antitusika.

Nedoporučuje se pít roztoky těsně před spaním. Nejlepší čas na podání poslední denní dávky je až 18 hodin.

Acetylcystein je nekompatibilní s antibiotiky řady tetracyklinů a penicilinů, snižuje jejich absorpci. Proto, pokud jsou pacientům předepisována antibakteriální léčiva, pak stojí za to rozlišovat mezi užíváním ACC prášku a antibiotika s přestávkou nejméně dvě hodiny.

U osob trpících chronickými onemocněními bronchopulmonálního systému, plicním nebo srdečním selháním může být předepsán ACC. Prášek, jehož použití v předepsaných dávkách zaručuje snadnější dýchání a snížené riziko infekčního zánětu průdušek a plic.

Jaké recenze dostává lék??

Pacienti s různými onemocněními bronchopulmonálního systému jsou stále častěji předepisováni lékařem na ACC. Práškové recenze jsou ve většině případů přijímány pouze kladně.

Včasný začátek příjmu prášku zaručuje rychlé odstranění nemoci.

Velký počet pacientů zaznamenává skutečnost, že téměř od prvního dne přijetí je pozorován pozitivní účinek. Lék je dobře snášen. Spotřebitelé také píšou, že látka má následující výhody:

  • zkapalnění sputa během 3 až 4 dnů, a to i v závažných případech onemocnění;
  • schopnost brát děti a dospělé;
  • příjemné chuťové pocity, které jsou důležité pro děti.

Pacienti naznačují, že tento lék vám umožní zbavit se nepříjemného kašle během několika dní, jejichž příčinou je viskózní sputum. Granulovaná forma je zvláště žádaná a umožňuje vám připravit terapeutický nápoj během několika okamžiků.

Granule je vhodné použít na cestách, v práci nebo na služební cestě. Najednou potřebujete pouze jedno balení ACC. Sáčky, návod k použití jsou v lepenkové krabici, kterou si můžete vzít s sebou.

Prášek ACC 200 mg

Existují různé formy vydání ACC. Návod k použití prášku popisuje dávku 100 mg, 200 mg a 600 mg. Největší poptávkou pro dospělé však jsou sáčky označené 200 mg ACC. Je vhodné užívat prášek proti kašli v této dávce třikrát denně, protože dospělým pacientům je obvykle předepsáno 600 mg acetylcysteinu denně..

ACC v granulích 100 mg pro děti

Práškový ACC v granulích 100 mg pro děti je ideální pro děti, odpovídá jedné dávce. Hlavní věcí je přísně dodržovat doporučení lékaře - kolikrát denně pít atsts. Prášek se rychle rozpustí a dobře chutná, což je důležité pro děti.

Užitečné video

Užitečné informace o léčbě bronchitidy naleznete v tomto videu:

Práškový zadek

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

ACC je droga patřící do skupiny mukolytických drog. Léčivou látkou léčiva je acetylcystein.

farmaceutický účinek

ACC podporuje zkapalnění sputa v dýchacích cestách a jeho eliminace má expektorační účinek. ACC je antidotum (látka, která může neutralizovat toxický účinek jedů a toxinů) v případě otravy paracetamolem, aldehydy, fenoly.

ACC je dobře absorbován z gastrointestinálního traktu, maximální obsah léčiva v krvi je pozorován 1-3 hodiny po podání. Vazba acetylcysteinu na plazmatické proteiny je 50%. Lék se vylučuje močí a stolicí (malé množství). Poločas během normální funkce jater je 1 hodina, při selhání jater se prodlužuje až na 8 hodin.

ACC prochází placentou a může se hromadit v plodové vodě.

Formulář vydání

ATST 100 a ATST 200 se vydávají ve formě šumivých tablet po 20 kusech v balení.

Horký nápoj ACC je k dispozici v práškové formě pro přípravu 200 a 600 mg nápojů v balení.

ACC Long se vyrábí v šumivých tabletách, 600 mg v balení (10 kusů).

ACC prášek pro přípravu roztoku pro vnitřní podání 100 a 200 mg v balení.

ATSC děti vyrábějí 30 gramů v 75 ml lahvi a 60 gramů v 150 ml lahvi ve formě prášku pro vnitřní použití.

Indikace pro použití ACC

Indikace pro použití ACC jsou všechna onemocnění a stavy, při nichž dochází k hromadění sputa v dýchacích cestách. Tyto zahrnují:

- akutní a chronická bronchitida;

- exsudativní zánět středního ucha.

Způsob aplikace ACC a dávka

Podle pokynů se ACC používá k léčbě cystické fibrózy v následujících dávkách:

- u pacientů s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg je denní dávka ACC 800 mg;

- ACC pro děti od 10 dnů života a do 2 let věku aplikujte 50 mg 2-3krát denně;

- ACC pro děti od 2 do 5 let se předepisuje v dávce 400 mg / den. Denní dávka je rozdělena do čtyř dávek.

- ACC pro děti po šesti letech věku se používá v dávce 600 mg, která se dělí na 3 dávky denně.

Léčba ACC je od 3 do 6 měsíců.

Podle pokynů je ACC pro jiné nemoci používán podle jiného schématu..

Použití ACC pro dospělé a děti po 14 letech je od 400 do 600 mg za den.

Použití ACC pro děti od 6 do 12 let je 300 - 400 mg, které jsou rozděleny do 2 dávek denně.

ACC pro děti od 2 do 5 let je předepsána v denní dávce 200-300 mg, která musí být rozdělena do 2 dávek.

U dětí od 10 dnů života a do 2 let je použití ACC indikováno v dávce 50 mg 2-3krát denně.

Průběh léčby u nekomplikovaného průběhu onemocnění je 5-7 dní, v případě komplikací nebo chronického průběhu onemocnění se může průběh léčby významně lišit a dosáhnout 6 měsíců.

Podle pokynů musí být ACC užíván po jídle. Rozpusťte šumivé tablety (ATSTS 100, ATSTS 200, ATSTS long) nebo sáček (ATTSTS horký nápoj nebo prášek ATSTS pro perorální podání, ATSTS pro děti) rozpuštěný ve 100 ml tekutiny (čaj, džus, voda).

Vedlejší efekty

Použití ACC může vyvolat vývoj takových vedlejších účinků:

- Gastrointestinální trakt: průjem, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, stomatitida;

- CNS: tinnitus, bolesti hlavy;

- Srdce a krevní cévy: arytmie, zvýšený krevní tlak.

Kontraindikace

Kontraindikace pro použití ACC jsou:

- přecitlivělost na složky ACC;

- krvácení z plic;

- hepatitida a selhání ledvin (pro děti).

Těhotenství a kojení

Jmenování ACC v období těhotenství a kojení je možné pouze na základě výpovědi lékaře.

dodatečné informace

ACC by měla být věnována pozornost žaludečním a duodenálním vředům.

Je třeba věnovat pozornost přípravě ACC roztoku pro pacienty s bronchiálním astmatem, protože částice léčiva inhalované vzduchem mohou způsobit bronchiální spazmus.

Pro účinnější mukolytický účinek (ztenčení a odstranění sputa) byste spolu s užíváním drog měli pít hodně tekutin..

ACC je předepsán pro novorozence ve výjimečných případech, jak je předepsáno lékařem.

ATSTS 200 se nedoporučuje pro děti do 2 let.

ATSC long se nedoporučuje pro děti do 14 let.

Podmínky skladování

Lék musí být skladován mimo dosah dětí při teplotě nejvýše 30 stupňů. Hotový roztok musí být uchováván v chladničce po dobu nejvýše 12 dnů.

ACC: ceny v online lékárnách

ACC 100 mg granule pro perorální roztok s chutí nebo vůní pomeranče 3 g 20 ks.

ATSTS 600 mg prášek pro perorální roztok 3 g 6 ks.

ACC 200 mg granule pro perorální roztok s chutí nebo vůní pomeranče 3 g 20 ks.

Atsts prášek pro prig roztok pro vnutr. Cca. 200 mg 20 ks.

ACC 200 mg granule pro perorální podání 3 g 20 ks.

ACC 600 mg granule pro perorální podání 3 g 6 ks.

Atsts prášek pro prig roztok pro vnutr. Cca. 600mg (sáček) 3g 6 ks.

ACC 20 mg / ml sirup 100 ml 1 ks.

ATSTS 100 100 mg šumivé tablety 20 ks.

Špička 100 tablet Atz. 100 mg 20 ks.

ATSTS 200 200 mg šumivé tablety 20 ks.

ACC Asset 600 mg prášek s příchutí ostružiny 10 ks.

Špička 200 tablet Atz. 200 mg 20 ks.

Atz sirup 20 mg / ml 100 ml

ATSTS Long 600 mg šumivá tableta 10 ks.

Recenze ACC Long

Atsts Aktiv prášek d / vnutr. Cca. 600mg sáček 1,6 g 10 ks.

Azz Dlouhá pilulka. 600mg 10 ks.

ATSTS Long 600 mg šumivá tableta 20 ks.

Recenze ACC Long

Azz Dlouhá pilulka. 600 mg 20 ks.

Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je pro zdraví nebezpečné.!

Při pravidelné návštěvě solária se šance na rakovinu kůže zvyšuje o 60%.

Pokud vaše játra přestanou fungovat, dojde k smrti za den.

Během života průměrný člověk produkuje nejméně dva velké zásoby slin.

Naše ledviny mohou vyčistit tři litry krve za minutu.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné.

Kromě lidí trpí prostatitidou pouze jedno živé zvíře na planetě Zemi - psi. Opravdu, naši nejvěrnější přátelé.

74letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1 000krát. Má vzácný krevní typ, jehož protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak zachránil asi dva miliony dětí.

Lék proti kašli "Terpincode" je jedním z lídrů v prodeji, vůbec ne kvůli jeho léčivým vlastnostem.

Většina žen má větší potěšení z rozjímání o svém krásném těle v zrcadle než ze sexu. Ženy tak usilují o harmonii.

Mnoho drog bylo původně uváděno na trh jako drogy. Například heroin byl původně uváděn na trh jako lék proti kašli. Kokain byl lékaři doporučován jako anestézie a jako prostředek ke zvýšení vytrvalosti..

Kaz je nejčastější infekční nemoc na světě, se kterou ani chřipka nemůže konkurovat..

Ve snaze dostat pacienta ven, lékaři často zacházejí příliš daleko. Tak například nějaký Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežil více než 900 operací odstranění nádoru.

Každá osoba má nejen jedinečné otisky prstů, ale také jazyk.

Více než 500 milionů dolarů ročně se vynakládá na alergické léky samotné ve Spojených státech. Stále věříte, že bude nalezen způsob, jak konečně porazit alergie?

Čtyři plátky hořké čokolády obsahují asi dvě sta kalorií. Takže pokud se nechcete zlepšovat, je lepší nejíst více než dvě laloky denně.

Každá žena dříve nebo později dosáhne věku, kdy v jejím těle začnou dramatické změny. Je to o menopauze. Climax je přirozený.

ACC - návod k použití pro kašel u dětí a dospělých

Většina nemocí je vždy doprovázena kašlem, takže je zřejmé, že existuje snaha se toho rychleji zbavit. Rozsah anti-chřipky a expektorantů je široký. Jak správně vybrat? Ne každý lék je vhodný k léčbě suchého nebo mokrého kašle. ACC tedy nelze vždy použít.

ACC - indikace k použití

Ass lékařství je mucolytic, expektorant a detoxikační činidlo předepsané pro těžké kašel pro děti a dospělé. Tento lék je schopen nejen zkapalnité sputum, ale také jej účinně odstranit z plic a průdušek, zmírnit zánět, zlepšit sekreční motorické funkce těla. Pokyn ACC uvádí, že může být použit v přítomnosti následujících odchylek ve zdravotním stavu:

  • akutní nebo chronická bronchiolitida a bronchitida;
  • sinusitida;
  • astma;
  • zápal plic;
  • plicní ekzém;
  • tuberkulóza;
  • zánět středního ucha
  • Studený.

Ani to nejsou všechny možnosti ACC. Díky svým léčivým vlastnostem se léčivo často používá pro cystickou fibrózu, dědičné onemocnění způsobené genovou mutací. Kromě toho se často předepisuje k léčbě mírných nebo zdlouhavých zánětlivých procesů nosohltanu: tracheitida, akutní rinitida, rinofaryngitida, sinusitida, které jsou doprovázeny akumulací velkého množství hnisavého hlenu.

Jaký kašel je předepsán pro ACC?

Pokud již dům obsahuje balíček produktu, můžete před odchodem do lékárny samostatně studovat, pod jakým kašlem pijí ATSTS. Složité lékařské výrazy a fráze však nebude každému rozumět. Lékaři doporučují užívat lék s produktivním mokrým kašlem - když se v průduškách hromadí nadměrné viskózní nebo příliš silné sputum.

ACC - od jakého věku mohou být děti dány

Mnoho mladých matek se ptá: je možné a od jakého věku dát ACC dětem? Na které zkušení pediatrové reagují s jistotou: nejen možné, ale nutné. Hlavní věc je udělat to správně:

  • Dítě od 2 let do 6 let může dostat pouze ATSTS 100 mg, který je k dispozici jako prášek.
  • Od věku 7 let je povolena léčba přípravkem ACC 200 mg. Tento lék lze nalézt v granulích..
  • Pro děti od 14 let je k dispozici ACC 600. Na rozdíl od jiných léků tento druh léku trvá 24 hodin..
  • Jako sirup je povoleno podávat léky kojencům, ale pouze pod dohledem pediatra.

Způsob použití ACC

Pro zjednodušení začalo mnoho farmaceutických společností vyrábět léčivo v několika formách: granule, například s pomerančovou příchutí, instantní tablety, sirup. Každá forma má svou vlastní dávku a rozsah, jak vzít ACC:

  • Velmi zřídka je roztok předepsán pro inhalaci. Pokud je rozprašovač použitý pro postup vybaven rozdělovacím ventilem, mělo by se použít 6 ml 10% práškového roztoku. Pokud takový doplněk neexistuje, lékaři doporučují užívat 20% roztok v množství 2 až 5 ml na 1 litr vody.
  • U bronchoskopie, těžké rýmy, sinusitidy je použití ACC intratracheálně povoleno. K čištění průdušek a dutin použijte 5-10% roztok. Zředěná tekutina musí být vpuštěna do nosu a do uší až do 300 mg denně.
  • Při parenterálním způsobu podávání je ACC podáván intramuskulárně nebo intravenózně. V druhém případě musí být ampule zředěna chloridem sodným nebo dextrózou v poměru 1: 1.

ATST-long - návod k použití

Produkt ACC označený dlouhou dávkou se liší od běžných tablet nebo prášku tím, že účinek expozice netrvá 5-7 hodin, ale celý den. Tento léčivý přípravek je vyráběn ve formě velkých šumivých tablet a je určen k perorálnímu podávání 1 tablety 1 denně / den, bez doporučení jiných lékařů. Kromě toho je nutné spolu s léčivem pít až jeden a půl litru tekutiny, což zvyšuje mukolytický účinek.

Jak chovat ATSTS dlouho:

  1. Nalijte do sklenice čisté chlazené vařené vody, dejte tabletu na dno.
  2. Počkejte, až efervescentní efekt projde a kapsle se zcela rozpustí.
  3. Pijte ihned po rozpuštění..
  4. Někdy před pitím atstů může být zředěný nápoj ponechán několik hodin.

Prášek ACC - návod k použití

Prášek ACC (viz foto níže) se používá v následujících dávkách:

  • adolescentům nad 14 let a dospělým je předepsáno až 600 mg acetylcysteinu, příjem je rozdělen na 1-3 přístupy;
  • doporučuje se dítěti mladším 14 let podat stejnou dávku léku, ale rozdělit ji na několik dávek denně;
  • dětem do 6 let může být podáváno 200-400 mg prášku denně.

Prášek ACC, dospělí i děti, by měl pít po jídle a složení vaku musí být řádně připraveno. Ve které vodě se rozpustí ACC závisí na vašich preferencích, ale nezapomeňte: nejlepšího výsledku bude dosaženo, pokud zředíte lék půl sklenicí horké vody. Oranžové dětské granule se však mohou rozpustit v mírně teplé vařené vodě..

Šumivé tablety ATST - návod k použití

Šumivé tablety acetylcysteinu se ředí vodou podle stejného systému jako běžný prášek. Dávka léku, pokud neexistují jiná doporučení lékaře, je:

  • při nachlazeních infekčních chorob vyskytujících se v mírné formě, pro dospělé - 1 tableta ACC 200 2-3krát denně, doba přijetí je 5-7 dní;
  • s chronickým kašlem, bronchitidou nebo cystickou fibrózou je léčivo užíváno delší dobu a jeho dávka pro dospělé je 2 tobolky ACC 100 třikrát denně.

ACC sirup pro děti - instrukce

Sladký ACC sirup se předepisuje dětem ve věku dvou let a více při diagnostice nachlazení mírné formy nebo chronické bronchitidy. Lék se užívá perorálně po dobu 5 dnů, bezprostředně po jídle. Dávku sirupu volí ošetřující lékař. Pokud pediatr nedostane žádná doporučení, pak ACC bude průvodce - oficiální návod k použití od výrobce, který uvádí, že můžete tento lék užívat:

  • adolescenti 10 ml 3krát denně;
  • je-li dítě ve věku od 6 do 14 let, pak 5 ml 3krát denně;
  • pro děti ve věku 5 let je dávka léku 5 ml 2krát denně.

Vyjměte dětský sirup z lahvičky pomocí odměrné stříkačky. Zařízení se dodává s léky. Pokyny k použití stříkačky jsou následující:

  1. Zatlačte na uzávěr láhve a otáčejte jím ve směru hodinových ručiček, dokud neuslyšíte cvaknutí.
  2. Odstraňte uzávěr ze stříkačky, vložte otvor do krku a stiskněte stříkačku úplně dolů.
  3. Otočte lahvičku dnem vzhůru, zatáhněte za rukojeť stříkačky směrem k sobě a změřte požadovanou dávku sirupu.
  4. Pokud se uvnitř stříkačky objeví bubliny, mírně spusťte píst..
  5. Nalijte sirup pomalu do úst dítěte a nechte dítě polykat lék. Děti by během užívání léku měly stát nebo sedět..
  6. Po použití opláchněte stříkačku bez mýdla.

ADC analog

Pokud hledáte levný analog analogu ACC pro kašel, věnujte pozornost těmto lékům:

  • Ambroxol, země původu - Rusko. Obsahuje stejnou aktivní složku a patří do kategorie mukolytických expektorancí. Jeho cena je asi 40-50 rublů.
  • Fluimucil, země původu - Itálie. Je navržen tak, aby eliminoval první známky nachlazení a kašle, ale lze jej použít k usnadnění vypouštění viskózních sekretů z nosu. Jeho složení se skládá z 600 mg acetylcysteinu, kyseliny citronové, sorbitolu a aromatických látek. Cena léku je asi 300 rublů.
  • Ambrobene, země původu - Německo. Vyrábí se jako sirup na bázi jiné účinné látky - Ambroxol hydrochlorid. Tento lék pomáhá vyrovnat se s protahovaným, silně vykašlávajícím kašlem, odstraňuje sputum z průdušek a zjemňuje dýchací cesty. Jeho cena se pohybuje od 200 do 300 rublů.

Cena ACC pro kašel

Forma propuštění přispěla nejen ke svobodě volby kupujícího, ale také významně ovlivnila, kolik stojí ACC v lékárnách. Jeho cena je častěji velmi přijatelná, což činí tento lék dostupným pro každou sociální vrstvu populace. V různých městech a lékárnách se však ceny léků mohou mírně lišit. Průměrné náklady na lék jsou následující:

  • dětský sirup - cena do 350 r.;
  • granulární ACC - až 200 r.;
  • prášek - 130 - 250 r.;
  • prášek s chutí pomeranče a medu - cena od 250 r.

ACC - kontraindikace

Kontraindikace pro použití ACC jsou následující:

  • individuální nesnášenlivost účinné látky;
  • přecitlivělost na další složky léčiva;
  • nemoc během těhotenství, během laktace, s výjimkou umělého krmení;
  • duodenální vřed a žaludek;
  • selhání jater;
  • anamnéza plicního krvácení.

Tento léčivý přípravek by navíc neměl být kombinován s jinými sirupy proti kašli, bronchodilatanci a antibiotiky obsahujícími kodein a inhibiční expektoranční reflexy. S opatrností byste měli pít tento lék pro ty, kterým byla dříve diagnostikována žilní expanze žil, onemocnění nadledvin nebo abnormality endokrinního systému. Je nežádoucí užívat lék s alkoholem.

Vedlejší účinky ACC

Příznaky předávkování a vedlejší účinky ACC se projevují jako:

  • alergické reakce: svědění kůže, kopřivka, dermatitida, otok hrtanu, anafylaktický šok;
  • zhoršení pohody: svalová slabost, ospalost, tinnitus, rychlý srdeční rytmus, migréna;
  • porušení stolice: těžký průjem;
  • trávicí poruchy: nevolnost, pálení žáhy, výskyt reflexu roubíků po užití tablet.

Video: ACC abstract

ACC - recenze

Anton, 54 let, dlouho jsem trpěl kašlem. Nemohu říci, že to bylo suché, ale sputum stále nevyšlo. Rozhodl jsem se jít do nemocnice a doktor mi doporučil vyzkoušet ACC dlouho v šumivých tabletách. Pila jsem kurz, jak bylo řečeno v návodu k léku - 5 dní. Kašel vůbec neodešel, ale dýchání bylo mnohem snazší a z průdušek už vycházelo sputum.

Anastasie, 32 let. Na začátku léčby mokrého, přetrvávajícího kašle mi můj přítel doporučil vyzkoušet prášek ACC. Když jsem přišel do lékárny, zpočátku jsem byl v rozpacích kvůli ceně léku. Stálo to někde kolem 130 rublů, což je na pozadí analogů velmi podivné a levné. Rozhodl jsem se to zkusit to samé, a já jsem se nemýlil, zima zmizela za 3 dny a moje dýchání se vrátilo k normálu..

Jak rozpustit a pít ACC prášek návod k použití, recenze o léku v pytlích

ACC pro suchý kašel

Léčivou látkou v ACC je acetylcystein. Výběrem hlavních písmen přišel výrobce s tímto jednoduchým názvem pro lék proti kašli, který se brzy stal populárním. Droga je k dispozici ve třech formách:

  • šumivé tablety;
  • prášek pro přípravu sirupu;
  • prášek pro přípravu roztoku.

Každá z forem léčiva má své vlastní složení, které se může lišit jak u aromatických přísad, tak u vážnějších složek..

Excipienty pro šumivé tablety jsou:

  • anhydrid kyseliny citrónové;
  • hydrogenuhličitan sodný;
  • mannitol;
  • vitamín C;
  • anhydrid laktózy;
  • citrát sodný;
  • sacharin;
  • ostružinová příchuť "B".

V prášku pro vytvoření roztoku ACC existuje výrazně méně pomocných látek, které tvoří léčivo:

  • sacharóza;
  • vitamín C;
  • sacharin;
  • suchá pomerančová příchuť.

Pomocné látky v granulích pro přípravu sirupu jsou:

  • methylparahydroxybenzoát;
  • propylparahydroxybenzoát;
  • sorbitol;
  • citrát sodný;
  • suchá pomerančová příchuť.

Nejčastěji se používá prášek pro roztok a tablety, protože jsou nejvhodnější pro použití. Indikace různých forem léčiva se však mírně liší, takže při použití ACC je třeba zvážit.

Mnoho lidí věří, že lék může vyléčit kašel jakéhokoli typu a získat jej bez lékařského předpisu - to je chyba. Protože ACC se suchým kašlem prakticky nepomáhá, proto se používá velmi zřídka.

Mezi hlavní indikace léku patří:

1. Nemoci dýchacího systému, které jsou doprovázeny obtížně oddělitelným viskózním sputem. Jedná se o:

  • bronchiální astma;
  • zápal plic;
  • akutní, chronická, obstrukční bronchitida;
  • bronchiolitida;
  • cystická fibróza.

3. Akutní a chronická sinusitida.

Prášek pro přípravu roztoku má další indikátor použití - laryngotracheitida a granule pro přípravu sirupu - chronické obstrukční plicní onemocnění.

ACC je předepsán pro léčbu suchého kašle až poté, co léky, které zvyšují tekutou část tajemství, zvyšují produktivitu kašle, tj. Vlhkou. To platí také pro tabletovou formu léku, navzdory rozšířenému užívání ACC Long se suchým kašlem, bohužel je to absolutně bezmocné bez pomocných léků, například Ambroxol nebo Bromhexin.

Kontraindikace použití ACC pro suchý a mokrý kašel jsou:

  • přecitlivělost na lék a jeho složky;
  • peptický vřed;
  • hemoptysis;
  • plicní krvácení.

Rovněž nebude dobré se poradit se svým lékařem před užitím drogy.

Pokyny k použití ACC pro suchý kašel naznačují, že v závislosti na vaší nemoci a na formě léku se dávkování a načasování užívání léku liší. Dospělí s bronchitidou tedy potřebují užívat ACC 400-600 mg denně, tj. 2 šumivé tablety nebo 2 balení prášku 3x denně.

V případě, že pacient trpí cystickou fibrózou, je mu předepsáno 800 mg acetylcysteinu denně.

Granule pro roztok mohou být rozpuštěny v čištěné vodě, džusu, studeném čaji nebo kompotu. Aby se rozpustily rychleji a úplně, musí být nápoj teplý.

Chcete-li vyrobit sirup, musíte do lahvičky přidat kruhovou značku převařenou teplou vodu (pokojovou teplotu).

Lék v jakékoli formě by se měl omýt další tekutinou. Tím se zlepší mukolytické vlastnosti ACC, čímž se terapeutický účinek léčiva posílí.

ACC se užívá po jídle. Při jednoduchých nachlazeních trvá léčba v průběhu 5-7 dnů, ve složitějších případech může trvat i několik měsíců.

Další články

  • Šumivé tablety proti kašli, nestabilní cena
  • Tablety mukaltinového kašle
  • Herbion pro suchý kašel
  • Návod na použití sirupu proti kašli Omnitus
  • Poučení z lékořice kašel
  • Tablety proti kašli
  • Tablety ACC Kašel
  • Instrukce pro tablety na kašel Thermopsol
  • Tablety pro těžké kašel u dospělých
  • Cena za výuku sirupu proti kašli Altai
  • Účinné tablety proti kašli pro dospělé
  • Kašel prášky na předpis

Léky ACC pro indikace dětí a návod k použití

Pokud má dítě kašel, neočekávejte, že během několika dní předá sám sobě. Čím dříve je léčba zahájena, tím lépe. Klíč k rychlému zotavení - léčba pouze podle doporučení pediatra

Je důležité naslouchat dechu dítěte a zjistit, zda nedochází k pískotům. Ošetřující lékař může předepsat (jako možnost) lék „ACC“ (pro děti)

O tom, co je tento lék, uvidíme.

Lék „ACC“: akce

Tento lék patří do skupiny mukolytických látek. Je to indikováno v případech, kdy je kašel dítěte mokrý, ale sputum neodchází. Lék „ACC“ zředí sputum a podporuje jeho neomezené vylučování. Indikace pro použití léku „ACC“ (pro děti) jsou nejen narušené výtoky sputa, které se vyskytují u bronchitidy, pneumonie, plicního abscesu, bronchiálního astmatu a dalších nemocí, ale také problémy se sekretujícím výtokem u hnisavých a katarálních zánětů středních ušních dutin, sinusitida, sinusitida..

Droga "ACC" pro děti: návod k použití

Přes všechny výhody a přepážku v lékárnách lze přípravek „ACC“ použít k léčbě kašle u dětí pouze po kontaktování ošetřujícího lékaře a předepsání tohoto konkrétního léku po vyšetření

Koneckonců, je důležité určit, zda má dítě kontraindikace pro použití farmaceutického přípravku, a také pochopit etiologii kašle, aby bylo možné rozhodnout, zda bude lék „ACC“ pro jeho léčbu účinný.

Lék "ACC" je v současné době k dispozici ve formě granulí, balených v dávkovaných pytlích pro přípravu roztoku, jakož i ve formě granulí pro přípravu sirupu. Pro léčbu kašle u dětí je nejjednodušší použít sirup, protože má příjemnou chuť, je dobře dávkován. Pro její přípravu musí být granule umístěné ve skleněné láhvi naplněny čistou vodou při pokojové teplotě a poté dobře protřepány. Výhodně je jedna láhev léku navržena pro jeden léčebný cyklus. Pokud se k ošetření používají granule ve sáčcích, měly by být zředěny studenou tekutinou v množství 100 g. Může to být nejen voda, ale dušené ovoce, šťáva.

Věková dávka přípravku „ACC“ pro děti by měla odpovídat následujícím údajům: pro děti ve věku od dvou do šesti let je lék předepsán v množství 5 ml sirupu nebo 100 mg zředěných granulí (acetylcysteinu) dvakrát až třikrát denně. Děti od šesti do čtrnácti let jsou předepisovány dvakrát až třikrát denně, 5 ml sirupu nebo 200 mg acetylcysteinu

Předepisování dětem do dvou let by mělo být prováděno s velkou péčí. V tomto případě může být od kašle dáno 2,5 až 2,5 ml sirupu nebo 50 mg zředěných granulí dvakrát až třikrát denně.

Tento léčivý přípravek se užívá po jídle, musí se omýt teplou vodou nebo kompotem.

Je důležité zajistit, aby dítě po požití drogy vypilo hodně tekutin. Poslední dávka medikace „ACC“ by měla být podána čtyři hodiny před spaním.

Celý kurz je 7 dní, pouze v některých případech může být prodloužen, pokud to lékař zváží. Sputum však zpravidla začíná ustupovat třetí den.

Droga "ACC" pro děti: kontraindikace

Tento lék by neměl být předepsán dítěti, pokud existuje jedna z následujících kontraindikací:

citlivost na acetylcystein;

plicní krvácení nebo sklon k němu;

přítomnost ledvin, jater nebo nadledvin.

V prvních dnech užívání léku „ACC“ je nutné sledovat stav dítěte, protože se mohou cítit vedlejší účinky jako bolest hlavy, zvracení, průjem, pálení žáhy, tinnitus, svědění kůže, tachykardie..

Stojí za zmínku, že lék „ACC“ není předepisován antibiotiky a antitusiky.

Populární analogy tablet proti kašli

Pokud z nějakého důvodu nebylo možné koupit tablety proti kašli, lze místo toho použít jiné léky s podobným účinkem. Účinné látky, které tvoří jejich složení, pomáhají ztenčit sputum a usnadňují jim snadnější vystupování z dýchacích cest. Takže s neproduktivním kašlem si můžete koupit Ergomed, Secrol, Renewal, Stoptusin, Delsim.

Ergomed

Složení tablet proti kašli obsahuje účinnou látku erdostein. Nástroj snižuje pružnost a viskozitu sputa, čímž zrychluje jejich odebírání. Má antagonistický účinek na volné radikály kyslíku, pomáhá snižovat škodlivé účinky tabákového kouře, proto je často předepisován chronickým kuřákům.

  • Ergomed je indikován pro akutní respirační virové infekce, laryngofaryngitidu, bronchitidu, astma.
  • Nepředepisujte lék dětem mladším než 2 roky, s přecitlivělostí na složky, které jej tvoří, se selháním jater, těhotenstvím v prvním trimestru a také se zhoršenou funkcí ledvin.

Stoptussin

Kombinovaný antitusický lék s mukolytickým a vykašláváním. Léčivou látkou je citrát butamirátu. Při nápravě neexistuje žádná závislost a dýchání není potlačeno. Zvyšuje produkci sputa, ředí hlen a usnadňuje jeho stažení během kašle. Složení léčiva neobsahuje látky nebezpečné pro zdraví.

  • Lék je předepisován pro suchý paroxysmální kašel různých etiologií.
  • Nedoporučuje se používat s myasthenia gravis, u dětí mladších než jeden rok a také s vysokou citlivostí na složky tvořící tablety..
  • Cena za balení obsahující 30 tablet je asi 300 rublů.

Delsim

Má antitusický účinek, je předepisován pro suchý, neproduktivní kašel způsobený plicními nebo katarálními chorobami, chřipkou, angínou. Lék přispívá k inhibici centra kašle v části mozku, která je odpovědná za výskyt kašle.

Přípravek Delsim není předepsán pacientům trpícím astmatem a bronchitidou a také nesnášenlivostí jeho složek.
Nemůžete provádět souběžnou léčbu přípravkem Delsim a mukolytikami.
Předepisuje se opatrně mokrým kašlem, v 1. trimestru těhotenství, s patologiemi jater.

Secrol

K dispozici v tabletách.

  • Serkol je předepisován pro chronickou obstrukční bronchitidu, astmatickou bronchitidu, astma, sinusitidu, cystickou fibrózu, s intenzivní respirační rehabilitací v pooperačním a předoperačním období.
  • Kontraindikace - první měsíce těhotenství, peptický vřed, přecitlivělost na látky, které tvoří léčivo.
  • Cena za 20 tablet je 100 rublů.

Obnova

Obnovovací tablety obsahují termopsy lacental, který má expektorační účinek, a hydrogenuhličitan sodný, který snižuje viskozitu hlenu.

  • Lék je indikován na zánětlivá onemocnění dýchacích cest, doprovázený suchým kašlem se sputem obtížně oddělitelným..
  • Obnovení by nemělo být předepsáno dětem mladším 12 let, těhotným a kojícím, jakož i osobám trpícím peptickým vředem a plicní tuberkulózou, které jsou doprovázeny krvácením..
  • 20 tablet stojí 80 rublů.

Eufillin

Moderní penny tablety, které obsahují aminofylin. Má antispasmodické, bronchodilatační, vazodilatační vlastnosti. Nasytí krev kyslíkem, snižuje koncentraci oxidu uhličitého.

  • Eufillin obsahuje informace, které tento nástroj účinně pomáhá s obstrukční bronchitidou, bronchiálním astmatem, apnoe, chronickým plicním srdcem.
  • Eufillin je kontraindikován u peptických vředů, gastritidy s vysokou kyselostí, arteriální hyper a hypotenze, tachyarytmie, infarktu myokardu, přecitlivělosti na složky tvořící léčivo.
  • Náklady na balení, včetně 30 tablet Eufillinu, jsou 15 rublů.

Léčba kašle by měla být komplexní. Kromě užívání pilulek musíte zkusit vypít více tekutin, zabránit podchlazení a konzumovat potraviny obsahující dostatek vitamínů. Když teplota stoupne, může lékař předepsat léky, které mají antipyretické a analgetické účinky, například Zerinol, Nurofen, Paracetamol a další.

Pravidla léčby

Kašel je příznakem různých nemocí. Chcete-li dosáhnout pozitivního výsledku léčby, musíte vědět, která léčiva by měla být užívána s určitou patologií.

PohledPravidla léčby
Suchý
  • Nachlazení. V tomto případě se doporučuje použití mukolytických látek (ACC, Ambrobene, Mukobene, Flegamin, Fluimucil a další). Po zkapalnění sputa během mukolytiky jsou expektoranci předepsáni k usnadnění odebírání sputa z dýchacích cest..
  • Chronická onemocnění dýchacích cest (emfyzém, obstrukční bronchitida). K léčbě jsou zapotřebí antitusická léčiva. Dlouhodobá onemocnění jsou léčena periferními léky, protože mají mírnější účinek a nezpůsobují bronchospasmus (Libexin, Prenoxdiazin).
  • Nemoci v akutní formě. Před zastavením projevů nemoci se používají antitusická narkotika s centrálním účinkem (Padevix, Solvin, Codelac Neo). Narkotika (kodein, kaffetin, tedein) se používají pouze k léčbě bolestivého suchého kašle, který je charakteristický pro pleuritu, černý kašel
Mokré
  • S malým množstvím sputa se uchylují k použití mukolytických látek (karbocystein, ACC) nebo kombinovaných přípravků s expektorančním a mukolytickým účinkem (Suprim-broncho, bromhexin)..
  • Při výrobě velkého množství sputa je nutné použít expektorancia (Amtersol, Mukaltin), která usnadňují jeho vylučování i z malých průdušek
AlergickýV případě alergického kašle se jako pohotovostní péče používají narkotická antitusická léčiva (kodein, Codterpin, Tepincode). Pokud takové neexistují, je možné použít narkotika (Glaucin, Tusuprex, Ascoril)..

Společně s nimi byste měli užívat jakýkoli antihistaminikum (Erius, Zirtec, Suprastin), které vylučuje bronchospasmus a nadměrnou sekreci hlenu.

SrdečnýSrdeční selhání zahrnuje použití centrálně působících antitusických léků s účinkem anestezie na srdeční kašel, jako je kodein nebo glaucin
AstmatickýLéky na astma: Herbion, Ambroxol, Bromhexin, sirup kořene lékořice
S bronchitidou
  • Akutní zánět průdušek. V počátečním stádiu suchého neproduktivního kašle jsou indikovány mukolytika a antitusika s periferním působením. Po začátku produkce sputa se používají expektoranty, dokud příznaky zcela nezmizí.
  • Chronická bronchitida. V suchém stavu se používají mukolytika (ACC, Fluimucil) nebo periferní antitusika (Libexin). Chronická bronchitida v akutním stadiu je léčena expektorancemi a mukolytiky.

Jak brát Mukaltin

Mnoho léků je založeno na přírodních extraktech nebo extraktech.

Droga byla vyvinuta pomocí polysacharidů z marshmallow byliny, takže před užitím Mukaltinu je důležité zjistit vlastnosti aktivní složky a objasnit její vedlejší účinky, výskyt alergických reakcí

Jaký kašel vzít Mukaltine?

Vzhledem k tomu, že základem tohoto léku je suchý výtažek z léčivých marshmallow, který má expektoranční účinek, je pro tyto nemoci doporučován mukaltin:

  • pneumokonióza;
  • tracheobronchitida;
  • emfyzém;
  • bronchiektatické onemocnění;
  • chronická obstrukční pneumonie;
  • zápal plic.

K léčbě popsanými tabletami je navíc vhodná jakákoli patologie doprovázená oddělením příliš viskózního a hustého sputa, které brání normálnímu dýchání..

Při suchém kašlu je účinek mukaltinu poněkud snížen, ale průběh léčby souběžně s použitím jiných expektorantů pomáhá zvyšovat produkci plicní sekrece, čímž se hlen ředí. Je to kvůli zesílení pohyblivosti a peristaltiky průdušek v důsledku dráždivého účinku aktivních složek léku.

Jak brát tablety Mucaltin pro dospělé?

V závislosti na výrobci může přípravek obsahovat od 50 do 100 mg extraktu z marshmallow a různých pomocných látek. Jedna dávka mukaltinu pro dospělého je tedy 1–2 tablety.

Užívejte lék přísně před jídlem, 3-4krát denně

Je důležité si uvědomit, že expektorant je lépe vstřebáván resorpcí nebo žvýkáním každé tablety, takže lékaři doporučují, abyste nepili lék s vodou po pití

Některé farmaceutické společnosti nabízejí mucaltin s dalším obsahem kyseliny askorbové. V tomto případě vitamin C výrazně zvyšuje účinek léku, zvyšuje odolnost těla vůči infekcím a podporuje regeneraci zdravých buněk. Tobolky s kyselinou askorbovou naznačují nižší dávku, je třeba je vypít 1-2krát denně.

Než začnete kašel Mukaltin v tabletách, musíte věnovat pozornost existujícím kontraindikacím:

  • nemoc ledvin
  • tromboflebitida;
  • diabetes;
  • citlivost na kteroukoli ze složek léčiva;
  • fenylketonurie;
  • trombóza;
  • vřed dvanáctníku, žaludek;
  • alergie na extrakt z kořene marshmallow.

Kromě toho byste během léčby měli pečlivě sledovat svůj vlastní stav, protože mukaltin může způsobit nepříjemné vedlejší účinky - svědění, kopřivku, žaludeční nevolnost, nevolnost.

Kolik můžu vzít Mukaltin?

Průběh léčby je zpravidla asi 5-7 dní. Pokud během tohoto období není pozorováno žádné zlepšení, je vhodné konzultovat s odborníkem možnost pokračování v léčbě.

Přirozený základ mukaltinu vyžaduje jeho dlouhodobé používání. Expektorační účinek se projevuje kumulativním účinkem, když koncentrace účinné látky dosáhne maxima. V lékařské praxi bylo pozorováno, že optimální trvání léčebného cyklu by mělo být alespoň 10 a ne více než 15 dnů. Překročení 2 týdnů je plné předávkování, jehož příznaky se podobají mírné intoxikaci těla.

Stojí za zmínku, že mukaltin nevyvolává bakteriální rezistenci nebo závislost, takže se může při chronických onemocněních plic a průdušek brát při každé exacerbaci.

Jaký kašel vzít Ambroxol

„Ambroxol“ je účinný lék, který se používá k léčbě kašle. Je však třeba mít na paměti, že tento lék je nejúčinnější při léčbě určitých typů kašle..

Indikace pro použití

Návod k použití léku "Ambroxol" uvádí, že tento lék patří do skupiny léků s mukolytickým účinkem. To zase znamená, že hlavním směrem jeho účinku je potlačení kašle, ke kterému často dochází u chladného člověka.

Ambroxol je ve skutečnosti lék zaměřený na zmírnění příznaků nachlazení nebo akutní respirační virové infekce (ARVI), především kašle, takže se obvykle používá jako součást komplexní terapie, jejíž další složky jsou zaměřeny na odstranění příčin patologického stavu pacienta. Proto byste neměli očekávat, že Ambroxol dokáže úplně vyléčit příčinu nemoci..

Kromě toho lidé, kteří jsou náchylní k nachlazení a často trpí svými příznaky, vědí, že mohou způsobovat různé typy kašle, z nichž nejčastější jsou tzv. Suchý kašel a mokrý kašel. Pokud je tedy suchý kašel charakterizován výrazným pocitem bolestivosti v krku a nepřítomností sekrecí, pak je mokrý, naopak, přítomností nemocného sputa v krku..

Současně je třeba si uvědomit, že Ambroxol je droga, jejíž hlavní linie působení je zaměřena na mokrý kašel: zkapalňuje viskózní sputum a pomáhá jej oddělit během kašle, což zase zajišťuje uvolnění tohoto hlenu bohatého na hlen z těla a zlepšení celkového stavu pacienta.

Způsob aplikace

Toto léčivo vyrábějí farmaceutické společnosti jak ve formě tablet, tak i ve formě sirupu, což pacientovi umožňuje nezávisle si vybrat lékovou formu, která je pro něj nejvhodnější. Takže pro dávkování léku ve formě sirupu výrobce doporučuje použít běžnou lžičku, kterou byste měli užívat lék 2-3krát denně. V tomto případě by jedna dávka pro děti do 12 let měla být 2 lžičky a pro starší děti a dospělé - 4 lžičky.

Tablety by se měly užívat také 2-3krát denně, přičemž dospělí a děti starší 12 let užívají jednu tabletu současně s 30 miligramy účinné látky a mladší děti půl tablety, tj. 15 miligramů účinné látky látky. Současně by užívání drogy nemělo být delší než 4-5 dní.

Levné léky

Při výběru účinného léku proti kašli je třeba nejprve věnovat pozornost produktům známých výrobců. Vysoká cena léku neznamená vždy jeho účinnost

To je často určováno cenovou politikou lékárny a umístěním výrobce.

Levný lék proti kašli pro dospělé má často cenu dostupnou za všech podmínek rozpočtu:

  • Mukaltin - z 20 rublů.
  • Ambroxol - od 45 rublů.
  • Bromhexin - od 25 rublů.
  • Broncholitin - z 50 rublů.
  • Halixol - do 120 rublů.

Tyto léky, které mají rozumnou cenu, poskytují zřetelný rychlý účinek, používají se při komplexní léčbě různých onemocnění dýchacích cest. Účinek halixolu je již pozorován do 30 minut po požití. Ambroxol se úspěšně používá při komplexní léčbě pneumonie, bronchitidy, tracheitidy.

farmaceutický účinek

Možné nežádoucí účinky zahrnují:

  1. Nadýmání.
  2. Nepohodlí a pocit těžkosti v břiše.
  3. Špatná chuť v ústech.
  4. Kožní vyrážky a svědění.
  5. Alergický edém.
  6. Nevolnost.

Nedoporučuje se pokračovat v užívání léku, pokud se objeví tyto příznaky..

Podle pokynů a recenzí pacientů způsobuje antitusikum s termopsií kromě vyvolání zvracení a nevolnosti různé alergické projevy: kopřivku, Quinckeho edém a někdy vede k anafylaktickému šoku. Pacienti často trpí bolestmi břicha, které způsobují poškození žaludeční sliznice.

Alergické reakce jsou možné; nevolnost.

Složení ACC v tabletách obsahuje účinnou složku acetylcystein a léčivo také obsahuje další složky: bezvodou kyselinu citrónovou, bezvodý uhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný, mannitol, bezvodou laktózu, citrát sodný, kyselinu askorbovou, sacharin sodný, příchuť.

Prášek ACC obsahuje acetylcystein jako účinnou složku a další složky: sacharózu, kyselinu askorbovou, sacharinát sodný, aroma.

Formulář vydání

Vyrábí se přípravek ACC 100 (ACC pro děti) a ACC 200 (pro dospělé pacienty).

Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě šumivých tablet, jakož i ve formě granulí, které se používají k použití roztoku. Bílé tablety mají na jedné straně aroma ostružin. Může být zaznamenána mírná vůně síry. Tablety se používají k přípravě roztoku - průhledného, ​​s aroma ostružin.

Popis a návod k použití ACC 100

Léky skupiny ACC, vytvořené na základě acetylcysteinu, se aktivně zapojily do praxe léčby. Jedna z nich, ATST 100, instrukce doporučuje použití pro děti. Číslo na obalu označuje dávku účinné látky. Odpovídá minimální jednorázové dávce pro dítě.

Uvolněte formy a složení

ACC 100 vyrábí rakouská společnost Hermes Farma Ges, Sandoz Slovinsko, Salutas Pharma GmbH Německo ve formě šumivých tablet nebo prášku s příchutí ostružin. Děti rádi pijí tento lék..

Jedna hliníková zkumavka obsahuje 20 tablet nebo prášků obsahujících 100 mg acetylcysteinu..

Složení tablety a prášku podle pokynů obsahuje 100 mg acetylcysteinu, sodovky, mannitolu, kyseliny citronové a askorbové, aroma ostružin, sacharózy.

Zahrnutí sodovky činí použití ACC 100 nebezpečným, pokud se u pacienta se špatným žaludkem objeví kašel. A sacharóza bude vyžadovat zvýšení dávky inzulínu u pacienta s diabetem.

Acetylcystein - účinná látka léčiva.

Mechanismus působení ACC

Instrukce se týká léčiva k mukolytickým látkám. To znamená, že je schopen ztenčit sputum, hlen, hnis. Studie prokázaly účinnost acetylcysteinu třemi způsoby:

  • zkapalnění silných sekrecí v důsledku rozkladu molekulárních vazeb mukosacharidů, které tvoří hlen;
  • stimulace lokální imunity prostřednictvím fagocytárních buněk;
  • antioxidační účinek jako prvek boje proti zánětu.

Akce je maximálně projevena již hodinu po požití, trvá až osm hodin. ACC 100 se rozkládá v játrech a vylučuje se hlavně močí.

Indikace pro použití

Instrukce doporučuje použití ACC 100 pro děti a dospělé s onemocněním spojeným se zvýšenou tvorbou hlenu, sputa, hnisu. Taková onemocnění jsou: bronchitida, laryngotracheitida, sinusitida, zánět středního ucha, bronchiální astma, cystická fibróza.

Nežádoucí účinky se vzácně vyskytují ve formě kožních vyrážek, nevolnosti, bolesti hlavy, dyspepsie, stomatitidy. U pacientů s bronchiálním astmatem může dojít k bronchospasmu..

Absolutní kontraindikace pro ACC 100 jsou:

  • plicní choroby doprovázené hemoptýzou;
  • peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
  • individuální nesnášenlivost komponent.

Dávkování

Dávkování a průběh léku předepisuje ošetřující lékař. Závisí to na závažnosti stavu, hmotnosti pacienta, doprovodných nemocích.

Pro děti ve věku 2–6 let pediatrové nedoporučují více než 300 mg denně; při 7-14 letech na 400 mg; pro starší děti a dospělé - 600 mg denně.

Šumivá tableta nebo prášek podle pokynů musí být před použitím rozpuštěn v půl sklenici vody, čaje nebo šťávy. Pijte po jídle.

Roztok by měl být připraven pouze ve skleněné misce. Při kontaktu s kovem a pryží dochází k deaktivaci acetylcysteinu. Připravený nápoj neuchovávejte déle než dvě hodiny.

ACC 100 by neměl být užíván současně s antibiotiky, jako je penicilin, ampicilin, erytromycin, tetracyklin, s antitusiky. Protože to snižuje jejich účinek. Mezi užitím antibiotika a ACC 100 by měla uplynout nejméně dvě hodiny.

Zkumavky s tabletami ACC 100 je třeba rychle uzavřít, protože acetylcystein se ve vzduchu částečně rozkládá.

Před zahájením léčby si pečlivě přečtěte pokyny, způsob přípravy nápoje. Všechny neočekávané reakce na léčivo musí být hlášeny lékaři..