Image

Polydex® - analogy jsou levnější, cena ruských a zahraničních náhrad

Polydex® je účinný léčivý přípravek ve formě kapek, který je předepsán k potírání otorinolaryngologických onemocnění. Její účinné látky jsou dexamethason, neomycin, polymyxin B a fenylefrin. Jejich kombinovaný účinek poskytuje protizánětlivý, antibakteriální účinek, zužuje krevní cévy a zabraňuje otokům. Cena dotyčné drogy je nízká, ale v obchodech s drogami existuje levná analogie kapek.

Z čeho kapky pomáhají?

Indikace pro použití:

  • Externí zánět středního ucha;
  • Akutní zánět středního ucha.

Kontraindikace

Je zakázáno používat kapky, pokud:

  • Poškození ušní bubínky infekční a traumatické geneze;
  • Nadměrná citlivost na základní složky léčiva;
  • Diagnostikovaný glaukom s uzavřeným úhlem;
  • Příjem antidepresiv, inhibitorů MAO;
  • Onemocnění ledvinového systému;
  • Těhotenství
  • Proces kojení;
  • Děti do 2,5 let.

Současné nežádoucí účinky

Kapky jsou pacienty z velké části tolerovány. Nejběžnější nežádoucí reakce je způsobena nesnášenlivostí k jedné ze složek léku - mírné alergii..

Jak aplikovat kapky?

Návod k použití:

Do každého ušního kanálu se doporučuje vpravit nejméně 1 a ne více než dvě kapky dvakrát denně po dobu 7-10 dnů. Před použitím produktu byste měli láhev zahřát, protože studená léčivá tekutina může způsobit nepohodlí v uchu. Poté, co se roztok léku dostane do ušního kanálu, musíte na chvíli otočit hlavu na druhou stranu a poté opakovat stejné akce s druhým uchem.

Důležité rysy terapie

Dříve, před ošetřením, je nutné zkontrolovat ušní buben na jeho deformaci a destrukci. Jeho vady mohou vést k další ztrátě sluchu. Důvodem je skutečnost, že lék má škodlivý účinek na sluchový a vestibulární aparát.

Kolik stojí Polydex: cena v lékárně

Kapky si můžete koupit v lékárně pouze na lékařský předpis. Cena léku na ušní choroby je 280 rublů a proti nosním onemocněním - 340 rublů (data z internetové stránky apteka.ru). Níže uvedená tabulka ukazuje levnější farmaceutické výrobky. Všechny jsou bez výjimky ve formě kapek.

Seznam levných ruských a zahraničních generiků

Analogy jsou levnější kapky PolydexuCena Apteka.ru v rublech.Piluli.ru cena v rublech.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Otirelax234227187172
Miramistin234247236181
Otinum231243204186
Otolorin191204-184
Otofa189199193177
Normax-194145133
Danzil156168155141
Otindol-107--
Rinostop91943527

Otirelax - (rumunská produkce)

Náhrada nejlepší kvality Polydex. Léčí různé zánětlivé procesy sluchového orgánu, včetně problémů, které se objevily po barotraumatu.

Není předepisován lidem s vážnými deformitami ušního bubínku a netoleruje složení léku. Léky jsou povoleny pro ženy, které se připravují na narození dítěte, pouze po lékařské pomoci. Mladé matky musí dočasně přestat kojit.

Někdy může mít pacient mírné alergické reakce - zarudnutí kůže, svědění, menší bolest v uchu a příval krve..

Miramistin - (Rusko)

Populární antiseptikum se používá nejen v chirurgických, porodnických, dermatologických a jiných oborech, ale také k boji s otorinolaryngologickými chorobami. Jedná se zejména o akutní a chronické otitis media, sinusitidy, angíny a laryngitidy.

Miramistin je známý svou bezpečností a nedostatkem kontraindikací. Vztahují se pouze na pacienty s přecitlivělostí na tento farmaceutický přípravek..

Souběžným škodlivým účinkem na tělo je mírný pocit pálení v zvukovodu po instilaci. Projdou za několik sekund.

Otinum - (výrobce - Polsko)

Hlavním účelem tohoto léku je odolat otitidě jakékoli formy, stejně jako zánět ušního bubínku, jehož faktorem byly bakteriální, plísňové, virové infekce nebo trauma. Často se používá k mytí uší. To se provádí pro změkčení ušního vosku..

Nepoužívejte tento lék na bronchiální astma, perforovanou membránu. Kromě toho se zákaz vztahuje na osoby mladší věku, které čekají dítě a kojící ženy. Důvodem je nedostatek ověřených informací o dopadu složek přípravku na uvedené skupiny pacientů.

Během terapeutického léčení existuje riziko vzniku nežádoucích účinků pacienta. Nejčastěji svědění v uchu. Dlouhý kurz vyvolává složitější účinky až po částečnou nebo úplnou ztrátu sluchu..

Otolorin - (ruská náhrada)

Kvalitativní léčení zánětu středního ucha, akutního a chronického typu.

Otolorin je přísně zakázán lidem, kteří negativně reagují na složení kapek, ženám v těhotenství a těm, kteří již jsou kojící matkou. Také není indikován u pacientů mladších 18 let a trpících komplexním onemocněním ledvin. Je obzvláště důležité, aby pacient neměl perforaci aurické membrány, protože instilace kapek v tomto případě ohrožuje sluch.

Spolu s aplikací jsou alergie vzácné, pocit pálení v ušním kanálu, který po chvíli zmizí. Problémy se zvracením, migrénou a zažívacím trhem mohou být horšími vedlejšími účinky..

Hautoff - (Francie)

Evropský výrobce nabízí účinný produkt pro léčbu akutního a chronického zánětu středního ucha. Otofu se používá po operacích na sluchovém orgánu. Klíčovým rozdílem od výše uvedených kapek je možnost jejich zapojení do závažných hnisavých lézí a deformace membrány.

Kapky nebudou předepsány osobám přecitlivělým na složky léčivého přípravku.

Liší se, pokud nejsou zjištěny závažné nežádoucí účinky.

Normax - (indická generika)

Vyniká svou univerzalitou. Kromě nemocí uší Normax bojuje proti nemocím zrakových orgánů. Farmaceutický produkt se používá k léčbě akutního nebo chronického zánětu středního ucha, vnějšího i sekundárního. Kapky se často používají při přípravě na operace na uchu a na odstranění cizího předmětu. Používá se k léčbě očních chorob - konjunktivitida a jiné záněty jiné povahy.

Nemělo by být pohřbeno v případě problémů s asimilací základních prvků, u dětí, těhotných a kojících žen.

Paralelně může mít pacient některé nežádoucí projevy. Ovlivňují nestabilní fungování žaludku a střev - průjem, bolest v epigastrické oblasti, pálení žáhy a zvracení. Negativní účinky také ovlivňují nervový systém, způsobují rychlý nástup únavy, bolesti hlavy, nespavost spánku, nadměrné, negativní vzrušení a časté pocity úzkosti. Kromě toho existuje riziko alergií..

Dancil - (další analog z Indie)

Druhá asijská náhrada v této sbírce. Prokazuje účinnost při léčbě onemocnění zánětlivé a infekční geneze orgánů zodpovědných za dýchání a uši.

Vyhněte se kapkám, které Dancil potřebuje, aby ženy na svém místě nebo již krmily své mateřské mléko, děti a pacienty alergickými na složení.

Nejčastějšími vedlejšími účinky jsou podráždění, svědění a kožní vyrážka. Také po zavedení léku do ucha existuje pocit přetékání. Brzy zmizí.

Otindol - (Rusko)

Stejně jako jiné prostředky studované v tomto článku pomáhá léčit zánět středního ucha (akutní a chronický). Zároveň je však důležité, aby tato onemocnění nebyla doprovázena poškozením ušní membrány.

Pro terapii je zakázáno lidem s negativní reakcí na tyto kapky, ženám, které rodí dítě a těm, které jsou v období laktace. Otindol není indikován ani u osob s onemocněním ledvin a dětí mladších než jeden rok..

Vedlejší účinky se vyskytují spolu s příjmem - vyrážky na těle, svědění v ušním kanálu po instilaci kapek.

Rinostop - (nejlevnější z uvažovaných drog je analogem ruského polydexu)

Je známá nejen překonáním běžného nachlazení, pollinózou, ale také léčbou zánětu středního ucha..

Nevýhodou je značné množství kontraindikací než u jiných náhrad - pravidelné skoky v krevním tlaku, zvýšený srdeční rytmus, glaukom s uzavřeným úhlem, atrofická rinitida.

Dlouhodobé a časté používání Rhinostopu může přispívat k podráždění sliznice nosní dutiny, ušní dutiny s nepříjemnými pocity. Může být také narušena srdeční frekvence, mohou se vyskytnout bolesti hlavy a může dojít k narušení spánku..

Závěr o nízko-nákladových náhradách polydexu

Zkoumané kapky vyrobené francouzskou farmaceutickou společností jsou vyhledávaným léčivým přípravkem na domácím farmaceutickém trhu. Polydex je nástroj, který se adekvátně vyrovnává s onemocněním sluchových orgánů a nosní dutiny různého původu. Není tajemstvím, že existuje značný počet podniků, které zavedly výrobu neméně hodných náhrad za atraktivnější cenovku. Přesto se jejich svědectví a složení liší bezvýznamně. Je důležité zmínit, že by neměly být nemocí způsobeny ORL chorobami. Pokud zjistíte první příznaky malátnosti, musíte neprodleně kontaktovat zdravotnické zařízení za pomoci lékaře, který vám může předepsat vhodný lék.

Levné analogy a náhražky polydexu v kapkách a sprejích

Otipax nebo Polydex

Oba prostředky se používají pro zánět středního ucha. Polydex s fenylefrinem není vhodný k léčbě uší. Otipax se vyrábí ve Francii. Má analgetický a protizánětlivý účinek. K dispozici ve formě roztoku (15 ml).

Součástí otipaxu jsou tyto složky: fenazon, lidokain hydrochlorid. Pomocnými látkami jsou ethanol, glycerol, thiosíran sodný, voda.

Výhodou otipaxu je, že může být použit u dětí a těhotných žen. Používá se při zánětlivých procesech středního ucha, barotraumatickém zánětu středního ucha, "bolesti zad" při akutních respiračních virových infekcích a chřipce. Kontraindikace - nesnášenlivost na složení a perforaci ušního bubínku.

Polydex je také vyráběn ve Francii, ale jinou společností. Má dvě formy uvolnění - pro uši a nos. Lék zmírňuje zánět, omezuje krevní cévy a ničí bakterie. Hlavním účelem je bakteriální zánět středního ucha. Otipax se také používá v bakteriálních procesech vnějšího ucha, ekzému vnějšího zvukovodu..

Polydex pro uši zahrnuje: polymexin sulfát B, neomycin sulfát, dexamethason metasulfobenzoát sodný. Lék se vyrábí v 10,5 ml lahvičkách.

Sprej se používá 3 až 5krát denně, v závislosti na věku pacienta. Při používání polydexu se někdy vyskytují alergické reakce.

Jaké jsou podobnosti těchto léků? Seznamme: používají se k zánětu středního ucha, země původu je Francie, nežádoucí účinky jsou vzácné, používají se v pediatrii, jsou populární mezi pacienty, jsou vhodné k použití..

Jaké jsou rozdíly? Otipax je vhodný pro každého a lze jej používat od narození. Polydex má jen 2,5 roku. Během těhotenství a kojení je polydex zakázán. Polydex má dvě formy - na nos a na uši. Otipax je indikován pro zánět středního ucha, polydex je také předepsán pro vnější zánět ucha. Otipax je mnohem méně kontraindikován, protože neobsahuje antibakteriální složky.

Který je lepší zvolit? Bezpečnější - otipax. Pokud existuje infekční proces - polydex. Vše záleží na klinickém obrazu choroby..

Nasonex nebo polydex, co si vybrat

Léky mají různé farmakologické vlastnosti a účel. Nasonex je hormonální droga (mometason-fuorát). Polydex je komplexní nosní sprej s antibakteriálními, protizánětlivými a vazokonstrikčními účinky. Okamžitě chci poznamenat, že nasonex je jediné léčivo a polydex je čtyřkomponentní lék. Čím složitější je lék, tím více příležitostí a vedlejších účinků má..

Co mají tyto drogy společného, ​​je to, že každá z nich má hormonální látku, i když každá má svou vlastní. Neexistují žádné další zápasy ve složení ani v úmyslu.

Nasonex se začíná používat od dvou let. Pomáhá hodně s alergickou rýmou se závažným zánětem. Bakteriální rýma na nasonexu je kontraindikací. Navzdory skutečnosti, že nasonex není antibiotikem, je stále schopen zastavit růst bakterií v důsledku aktivace neutrofilů, ale není schopen infekci úplně zničit..

Analogy polydexu

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Polydexu podle složení a indikace k použití. Seznam levných analogů a také můžete porovnat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější analog Polydexu: Candibiotic
  • Nejoblíbenější analog Polydexu: Candibiotic
  • Klasifikace ATX: Dexamethason v kombinaci s antimikrobiálními látkami
  • Účinné látky / složení: Dexamethason, Neomycin, Polymyxin B

#TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
1Kandibiotický beklomethason, klotrimazol, lidokain, chloramfenikol
Analogový údaj a způsob použití
196 rub37 UAH

Při výpočtu nákladů na levné analogy Polydexu byla zohledněna minimální cena, která byla nalezena v cenících poskytovaných lékárnami

#TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
1Kandibiotický beklomethason, klotrimazol, lidokain, chloramfenikol
Analogový údaj a způsob použití
196 rub37 UAH
2Cetraxal plus fluocinolon acetonid, ciprofloxacin
Analogový údaj a způsob použití
----
3Aurikularum Složení a indikační analog----

Tento seznam lékových analogů je založen na statistikách nejžádanějších léků

Všechny polydexové analogy

Analogy ve složení a indikaci pro použití

TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
Aurikularum----

Výše uvedený seznam léčivých analogů, ve kterých jsou uvedeny substituenty Polydex, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se podle indikace pro použití

Analogy podle indikace a způsobu použití

TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
Cetraxal plus fluocinolon acetonid, ciprofloxacin----
Kandibiotický beklomethason, klotrimazol, lidokain, chloramfenikol196 rub37 UAH

Jak najít levný analog drahého léku ?

K nalezení levného analogu k léku, generikům nebo synonymům doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Stejné aktivní složky léčiva budou indikovat, že léčivo je synonymem pro léčivo, farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutickou alternativu. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, samoléčení může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku poraďte se svým lékařem..

Cena polydexu

Na níže uvedených stránkách najdete ceny za Polydex a informace o dostupnosti v lékárně v okolí

Instrukce z polydexu

NÁVOD
pro užívání drog
POLIDEX

Latinské jméno
Polydexa s fenylefrinem

Formulář vydání
Nosní sprej

Struktura
15 ml spreje obsahuje:
Účinné látky: neomycin sulfát 1 g, což odpovídá 650 000 ME; polymyxin B sulfát 1 000 000 ME; 0,025 g dexamethason metasulfobenzoátu sodného; hydrochlorid fenylefrinu 0,250 g;
Pomocné látky: methylparaben, chlorid lithný, kyselina citronová, hydroxid lithný, makrogol 400, polysorbát 80, čištěná voda q.s. do 100 ml

Obal
15 ml v lahvi s rozprašovačem, v krabici.

farmaceutický účinek
Polydex je lék s antibakteriálními, protizánětlivými a vazokonstrikčními účinky pro lokální použití v ORL praxi. Kombinací těchto antibiotik se rozšiřuje spektrum antibakteriálních účinků na většinu grampozitivních a gramnegativních mikroorganismů, které způsobují infekční a zánětlivá onemocnění nosní dutiny a paranazálních dutin..

Polydex s fenylefrinem, indikace k použití
Infekční a zánětlivá onemocnění nosní dutiny, hltanu, dutin:

  • akutní a chronická rinofaryngitida;
  • akutní a chronická rýma;
  • sinusitida.
  • Kontraindikace
  • současné použití inhibitorů monoamin oxidázy;
  • podezření na glaukom s uzavřeným úhlem;
  • virová onemocnění;
  • onemocnění ledvin doprovázené albuminurií;
  • těhotenství;
  • období kojení;
  • dětský věk (do 2,5 roku);
  • přecitlivělost na složky léku.


Dávkování a podávání
Dospělí: jedna injekce do každé nosní dírky 3-5 krát denně.
Děti ve věku 2,5 až 15 let: jedna injekce do každé nosní dírky 3x denně.
Trvání léčby je 5-10 dní.

Těhotenství a kojení
Polydex s fenylefrinem je kontraindikován v těhotenství a kojení (kojení).

Vedlejší efekty
Alergické reakce: zřídka - kožní projevy.

speciální instrukce
Lék není předepisován pacientům se selháním ledvin.

Nepoužívejte k vypláchnutí dutin.
Používejte opatrně u pacientů s arteriální hypertenzí, ischemickou chorobou srdeční, hypertyreózou..
Je třeba mít na paměti, že lék obsahuje složky, které mohou dávat pozitivní výsledek při provádění dopingové kontroly u sportovců.

Léková interakce
Interakce léčiv v důsledku obsahu fenylefrinu. Při současném použití guanethidinu a léčiv této skupiny se zvyšuje hypertenzní účinek fenylefrinu a díky snížení sympatického tónu guanethidinu je možné prodloužit mydriázu. Pokud takové kombinaci nelze zabránit, je nutný lékařský dohled..

Předávkovat
Vzhledem k nízkému stupni absorpce do systémové cirkulace je předávkování nepravděpodobné.

Podmínky skladování
Při teplotě nepřesahující 25 ° C mimo dosah dětí.

Levné analogy a náhražky polydexu v kapkách a sprejích

Polydex je účinné léčivo pro léčení nemocí ze skupiny otorinolaryngologie. Složení léčiva zahrnuje dexamethason, který má protizánětlivé vlastnosti, antibiotický neomycin, jakož i polymyxin B, který potlačuje gramnegativní bakterie. Nosní sprej je tvořen fenylefrinem, který aktivně omezuje krevní cévy a eliminuje otoky nosohltanu..

Francouzský produkt je k dispozici jako sprej, nosní kapky, ušní kapky. Indikace k použití Polydex se liší v závislosti na formě uvolňování. Kapky se používají k léčbě zánětu středního ucha nebo zánětu zvukovodu. Kontraindikace je infekční léze ušního bubínku. Sprej je účinný při sinusitidě, sinusitidě, rinitidě, rinofaryngitidě.

Analogy ruské produkce

Tabulka obsahuje analogy polydexu pro nos a zánět ucha od domácího výrobce. Ruské drogy jsou levnější než dovážené, což vysvětluje jejich popularitu.

Název drogyPrůměrná cena v rublechCharakteristický
Rinostop30-50Kapky nebo nosní sprej, používané pro akutní rýmu, zánět vedlejších nosních dutin, zánět středního ucha.

Léčivou látkou je xylometazolin, který má vazokonstrikční vlastnost. Nejlevnější lék ruské výroby.

Influurin45-60Tento léčivý přípravek se používá k léčbě rýmy, zánět vedlejších nosních dutin, zánětu středního ucha, pollinózy.

Během těhotenství a kojení se nedoporučuje používat přípravek déle než 5 dnů. Je možné léčit kapky dětí od dvou let.

Rinorus55–70Levný analog polydexu, který je předepisován pro takové diagnózy, jako je akutní rinitida, sinusitida, eustachiitida, otitis media.

Kapky nebo sprej zmírňují otok a hyperémii nosní sliznice, usnadňují dýchání a přispívají k lepšímu vylučování hlenu nebo hnisu.

Ukrajinské náhražky

Seznam obsahuje levné analogy ukrajinského polydexového léčiva.

    Ciprofarm Dex. Průměrná cena je 110–120 rublů. Léčivou látkou je ciprofloxacin a dexamethason. Antimikrobiální léky používané pro akutní zánět středního ucha nebo vnější zánět středního ucha.

Uvolněte formulář - kapky nebo suspenze. Předepisuje se dětem od 6 měsíců, s opatrností byste měli brát lék během těhotenství nebo kojení. Nazo Spray Baby. Naso Spray s extraktem z aloe. Průměrná cena je 60–70 rublů. Léčivou látkou je oxymetazolin. Decongestant pro léčbu zánětlivých procesů v nosní dutině.

Přiřazte nachlazení, které je komplikováno nasycením hlenu, rýmou, zánětem středního ucha. Nosol. Průměrná cena je 20-60 rublů za kapku nebo sprej. Nejlepší levná náhrada polydexu od ukrajinských vývojářů. Obsahuje chlorid sodný, který zvlhčuje nosní sliznici, pomáhá ředit sputum a hnis a usnadňuje proces jejich eliminace.

Možná použití pro děti prvního roku života, během těhotenství, kojení. Evkazolin. Průměrná cena je 150-170 rublů. Nosní sprej s xylometazolinem jako účinnou látkou. Lék omezuje krevní cévy, usnadňuje nosní dýchání.

Lék obsahuje eukalyptový olej, který aktivně zvlhčuje sliznici a má lokální antibakteriální účinek..

Běloruské generiky

Seznam běloruských generiků vám řekne, jak nahradit polydex a pomoci vám najít dobrou náhradu za levný podobný lék.

Název drogyPrůměrná cena v rublechCharakteristický
Chlorid sodný15-30Nejlevnější analog běloruské produkce.

Roztok obsahuje vyčištěnou mořskou vodu, která zvlhčuje nosní sliznici a podporuje rychlé odstraňování zanícených tekutin..

Účinný lék pro léčbu ORL onemocnění.

Framinazin95–120Léčivou látkou je framycetin sulfát. Baktericidní antibiotikum.

Je předepsán pro infekční a zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích, zejména s rýmou, rinofaryngitidou, sinusitidou.

Naphazolin15-60Vasokonstrikční antimikrobiální lék. Indikace k použití zahrnují akutní a alergickou rinitidu, sinusitidu, laryngitidu, eustachitidu.
Nazorin s eukalyptem45–70Složení léčiva zahrnuje eukalyptový olej, známý svými léčivými vlastnostmi. Protizánětlivé léky s vazokonstrikčním účinkem.

K dispozici ve formě kapek v nose nebo spreji pro léčbu rýmy, sinusitidy, sinusitidy, laryngitidy, faryngitidy.

Ostatní cizí analogy

Seznam moderních dovozních náhrad za polydex:

  • Isofra. Země původu - Francie. Uvolňovací forma - nosní sprej. Léčivou látkou je framycetin. Indikace: rinitida, rinofaryngitida, sinusitida. Průměrná cena je 315-360 rublů.
  • Anauran. Produkt je k dispozici v Itálii. Uvolňovací forma - ušní kapky. Léčivou látkou je neomycin sulfát, polymyxin B. Indikace: akutní a chronické vnější a otitis media. Průměrná cena je 310 rublů.
  • Sofradex. Droga se vyrábí v Indii. Uvolňovací forma - oční kapky, ušní kapky. Léčivou látkou je framycetin. Indikace: sinusitida, akutní a chronická zánět středního ucha, blefaritida, keratitida, ječmen. Průměrná cena je 330 rublů.

    Proto byste si neměli nezávisle vybrat analogový polydex nebo si pečlivě přečíst pokyny před nákupem.

    Polydex: analogy léku

    Polydex

    Kapky Polydex obsahují polymyxin B sulfát, dexamethason metasulfobenzoát sodný a neomycin. Pomocné složení - voda, thiomersal, E 433, E 330, makrogol, hydroxid sodný.

    Ušní kapky se umístí do láhve (10,5 ml). Láhev s drogou spolu s pipetou je zabalena v kartonu.

    Výrobce Polydex - Lab. Bouchard Recordati, Francie. Cena produktu je od 212 rublů.

    Polydex má antiseptické a protizánětlivé účinky díky přítomnosti antibiotik a kortikosteroidů v jeho složení..

    Indikace jsou otitis externa, včetně ekzému a infekce. Kapky se také používají pro zánět středního ucha, pokud neexistují patologie ušního bubínku.

    • Nesnášenlivost složek léčiva
    • Perforační membránový tympán
    • Virová léze (herpes, plané neštovice) zvukovodu.

    Dávkování pro dospělé - 1-5 kapek 2krát denně. Dávka pro děti - 1-2 kapky 2krát denně. Průměrná doba trvání léčebného cyklu je 6-10 dní.

    Možné nežádoucí účinky Polydexes:

    • Vývoj plísňových infekcí
    • Podráždění v oblasti podávání
    • Ototoxicita
    • Kontaktní dermatitida.

    Případy předávkování nebyly zaznamenány. Polydex je kompatibilní s jinými léky.

    Analogy

    Populární náhražky řešení - Aurikularum, Isofra, Dexon.

    Aurikularum

    Z příprav ve formě kapek je populární analog Polydex Auricularum. Lék je ve formě ušní kapky, rozpouštědla a prášku pro suspenzi.

    Základní složení Aurikularum:

    • Nystatin
    • Oxytetracyklin
    • Dexamethason
    • Sulfát polymyxinu B.

    Pomocné komponenty - SLS. Rozpouštědlo obsahuje vodu, chlorid sodný.

    Výrobce - Lab. Grimberg S.A., Francie.

    Lék má antimikrobiální, protizánětlivý účinek. Auricularum je předepsáno pro zánět středního ucha před a po operaci na sluchových orgánech. Lék se také používá pro akutní a externí záněty středního ucha a ušní plísňové infekce..

    • Méně než 8 let
    • Nesnášenlivost složek léčiva
    • Perforační membrána tympani
    • Virové poškození ušního kanálu.

    Auricularum ve formě prášku se fouká do ucha 1-2krát denně nebo každé 2-3 dny. Suspenze se vlije do 5-10 kapek až 2krát denně. Doba terapie je 7-15 dní.

    Negativní reakce po použití Auricularurum se vyvíjejí velmi zřídka. Patří mezi ně odolnost mikrobů, lokální alergické projevy, vertigo, svědění, tvorba tmavých plaků, pálení v oblasti aplikace..

    Při porovnání Aurikularum a Polydexu stojí za zmínku, že roztoky obsahují stejné základní složky. Jedná se o dexamethason a polymyxin B sulfát. Obě drogy jsou dostupné ve Francii..

    Prostředky mají stejné farmakologické vlastnosti, kontraindikace, negativní reakce a jsou předepsány pro otitis media. Způsob podávání léčiv je přibližně stejný. Polydex je však v praxi ORL oblíbenější, protože droga je osvědčeným a dostupnějším prostředkem.

    Isofra

    Analogy Polydexes z běžného nachlazení - nosní sprej Isofra. Hlavní složkou léčiva je framycetin. Lék je umístěn do lahví (15 ml), které jsou spolu s nebulizátory baleny do krabic z tlustého papíru.

    Výrobce Isofra - Sofartex, Francie. Přibližná cena - od 250 rublů.

    Isofra má silný antibakteriální účinek. Lék je předepsán pro onemocnění infekční a zánětlivé povahy dýchacího systému, včetně rinofaryngitidy, sinusitidy, rýmy.

    • Věk do 1 roku
    • Nesnášenlivost aminoglykosidů.

    Dávkování pro dospělé pacienty - 1 injekce do nosního průchodu až 6krát denně. Při léčbě dětí se lék používá až 3krát denně. Trvání léčebného cyklu je 10 dní.

    Možné negativní účinky - svědění a kopřivka v místě vpichu.

    Při srovnání roztoků Polydex a Isofra stojí za zmínku, že obě léky jsou vyráběny francouzskou laboratoří Bouchard-Recordati. Léky mají téměř stejné náklady. Činidla mají antibakteriální účinek, ale Polydex má také vazokonstrikční a antialergenní vlastnosti..

    Polydex a Isofra mají mnoho pozitivních recenzí od Lore a jejich pacientů. Nejprve ale lékaři dávají přednost použití Isofry a teprve potom Polydexu, který má silnější terapeutický účinek.

    Dexon je

    Další náhradou za Polydex je Dexon. Lék se vyrábí jako ušní a nosní kapky.

    Hlavním složením léčiva je neomycin a dexamethason. Roztok má antibakteriální a protizánětlivé účinky..

    • Iridoyyclitis
    • Blefaritida
    • Otitida
    • Blefaritida
    • Irit
    • Tinea šindele
    • Keratitida.

    Kontraindikace - plísňové infekce, oční tuberkulóza, perforace membránových tympani, přecitlivělost na složky léčiva, plané neštovice, akutní stadium lišejníků.

    U očních onemocnění jsou dospělí předepisováni 1-2 kapky každé 1-2 hodiny. Po odstranění negativních příznaků se dávka sníží na 1 kapku 4-6krát denně.

    Nejvyšší denní dávka je 30 kapek. Doba terapie - až 10 dní.

    Při chronickém zánětu se přípravek používá dvakrát denně, 1 kapka. Terapie může trvat až 1 měsíc.

    V případě onemocnění uší se Dexon vpraví 3-4 kapky do vyčištěného zvukovodu až 3krát denně. Po dosažení terapeutického účinku se dávka postupně snižuje až do zrušení. Trvání léčby je až 14 dní.

    Od negativních reakcí Dexonu lze rozlišit poruchu aktivity NS, hypertenze, tachykardii. S předávkováním se zvyšuje závažnost negativních reakcí.

    Pokud porovnáte Dexon a Polydex, zjistíte, že přípravky obsahují dexamethason. Obě léky mají antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti..

    Prostředky se však v indikacích mírně liší. Kontraindikace u drog jsou přibližně stejné.

    Lékaři předepisují Polydex svým pacientům častěji. Možná je to kvůli větší dostupnosti a nižším nákladům na lék, protože Dexon nelze zakoupit v každém kiosku lékárny.

    Analogy polydexu pro nos

    Polydex nosní přípravek je antibakteriální látka s výrazným protizánětlivým, vazokonstrikčním a dekongestantním účinkem. Podobný terapeutický účinek léku je způsoben jeho složkami:

    • Antibiotika potlačující patogenní mikroflóru ve formě neomycinu a polymyxinu B;
    • Glukokortikosteroidní hormon - dexamethason, zastavující zánětlivé procesy v lidském těle.

    Tento nástroj také zahrnuje fenylefrin, součást, která působí na snížení otoku nosní sliznice a na usnadnění dýchání nosu u pacienta..

    Lék ve formě polydexu je reprezentován následujícími formami uvolňování - sprej (nikoliv aerosol) na nosní a ušní kapky.

    Ušní kapky Polydex jsou baleny v lahvičkách z tmavého skla o objemu 10,5 mililitrů. Nosní sprej se nalije do lahví pomocí speciálního rozprašovače o objemu 15 mililitrů.

    Cena popsaného léčiva vyrobeného ve Francii za kapacitu 15 mililitrů se pohybuje mezi 300-320 rublů. U některých pacientů podobné náklady na tento lék nevyhovují. Poté jsou pro léčení nemocí nosní dutiny předepisovány levnější analogy Polydex. Stává se také, že pacient trpí alergickými reakcemi způsobenými jakoukoli složkou popsaného léku. V tomto případě je vybrána náhrada za lék Polydex - kterýkoli z níže uvedených léků.

    Maxitrol

    Analog Polydex Maxitrol je podobný hlavnímu léku se svým složením a principem účinku na lidské tělo. Kreslení analogie mezi inter-nosním činidlem Polydex a analogem je levnější - s očními kapkami Maxitrol se ukazuje, že náhrada také opakuje působení hlavního léku a používá se k léčbě nemocí nosní dutiny, například s rýmou a sinusitidou..

    Popsaný analog je kombinační činidlo s antibakteriálními a protizánětlivými účinky.

    Maxitrol, analog polydexu ve formě očních kapek, je k dispozici v lahvi s rozprašovačem (každý po 5 ml) zabalený v krabici.

    Hlavní složky Maxitrolu jsou ty, které jsou součástí léku:

    • Sulfát polymyxinu B;
    • Neomycin sulfát;
    • Dexamethason.

    Lék je určen k použití:

    • S konjunktivitidou;
    • S blefaritidou;
    • S keratitidou a keratokonjunktivitidou;
    • S iridocyclitis.

    A také v pooperačním období se stávajícím zánětem předního oka.

    Maxitrol, analog polydexů, se nepoužívá:

    • S tuberkulózou očí;
    • S mikrobakteriální oční infekcí;
    • S plísňovými chorobami očí;
    • S očními chorobami virové etiologie;
    • S šindeli;
    • S hnisavou infekcí oční sliznice, rohovky rohovky;
    • S nadměrnou citlivostí na složky popsaného léčiva.

    Analog Maxitrolu, jehož cena se pohybuje od 430 do 670 rublů, je z lékáren osvobozen podle předpisu předepsaného lékařem..

    Sofradex

    Sofradex je lokální antibakteriální a protizánětlivé léčivo používané v otorinolaryngologii a oftalmologii.

    Relativně levný lék Sofradex, analog Polydexu, je založen na framycetin sulfátu, antibiotiku, které má jiné expoziční spektrum než neomycin a polymyxin obsažené v Polydexu.

    Lékaři jsou proto předepisováni, s imunitou těla vůči složkám Polydex, jsou analogy levnější a snáze snášitelné pacienty.

    Vyrábí se léčivo Sofradex, analog Polydexu ve formě očních a ušních kapek v lahvích (5 ml). Z tmavého skla s kapátkem.

    Seznam nemocí, u kterých lze předepsat kapky Sofradexu, je uveden níže:

    • Keratitida;
    • Zánět spojivek;
    • Skleritida a blefaritida;
    • Iridocyclitis.

    Sofradex, levný analog polydexu, je také určen k použití:

    • S otitis externa;
    • S infikovaným ekzémem kůže očních víček.

    Důležité! Porovnáme-li kapky Polydexu a Sofradexu, pak má tento lék méně kontraindikací a nežádoucích účinků, v souvislosti s nimiž najde uplatnění pro děti od 1 roku věku.

    • S ředěním skléry;
    • S glaukomem;
    • S herpetickou keratitidou;
    • S virovými a plísňovými infekcemi;
    • S hnisavým zánětem očí a tuberkulózou;
    • V případě těhotenství a laktace;
    • S nadměrnou citlivostí na komponenty popsaného nástroje.

    Kapky Polydexu, k levným analogům, k nimž patří popsané léčivo Sofradex, mají řadu kontraindikací, které v jeho náhradě chybí. V této souvislosti se jeden i druhý lék doporučuje používat pouze podle lékařských doporučení..

    Isofra

    Isofra nosní sprej, lék často používaný v oblasti otolaryngologie, patří také k analogům Polydexu pro nos..

    Lék Isofra má antibakteriální a antimikrobiální účinek na nosní sliznici díky antibiotiku framycetinu.

    Isofra nosní sprej je k dispozici v lahvích po 15 mililitrech a podle lékařského předpisu.

    Isofra analog není jen levnějším řešením, tento sprej se používá ve spojení s jinými léky k léčbě zánětlivých procesů horních cest dýchacích:

    • S rýmou;
    • S rinofaryngitidou;
    • S sinusitidou;
    • S sinusitidou, frontální sinusitidou a ethmoiditidou - komplikace způsobené sinusitidou.

    Tento relativně levný analog s antimikrobiálními účinky je vhodný také k léčbě dětí od 1 roku. Nosní sprej je určen pro děti:

    • S faryngitidou;
    • Pokud existuje chronická bronchitida;
    • Se zánětlivými procesy v nosní sliznici a jejích dutinách;
    • Jako profylaxe v pooperačním období.

    V takových případech by však popsaný přípravek pro děti měl předepisovat pouze pediatr.

    • S nadměrnou citlivostí na složky, které tvoří popsané činidlo a aminoglykosidovou řadu antibiotik;
    • Během těhotenství a kojení;

    Důležité! Časté používání Isofry a Polydexu může vést k necitlivosti a rezistenci patogenní mikroflóry ke složkám těchto léků.

    Avamis

    Avamis je hormonální dekongesant s výrazným protizánětlivým účinkem. Stejně jako výše uvedené léky se Avamis pro léčbu nosních onemocnění používá jako náhrada polydexu u alergické rýmy, sinusitidy a sinusitidy..

    Hlavní účinnou látkou přípravku Avamis je glukokortikosteroid - flutikason furoát.

    Popsaný analog se vyrábí ve formě nosního spreje ve formě bělavé suspenze balené v lahvích po 30 60 a 120 dávkách.

    Nástroj je určen pro použití u alergické rýmy, sezónní i trvalé. Kromě toho se pro adenoidy používá nosní sprej ke snížení možného otoku sliznice.

    Podobně jako kapky polydexu má i jeho analog Avamis kontraindikace:

    • Individuální nesnášenlivost složek popsaných prostředků;
    • Provedení léčby tímto činidlem po použití Ritonaviru;
    • Děti do dvou let.

    Avamis, který není zvlášť levným analogem hlavního léku, je vydáván z lékáren podle receptury za ceny začínající na 600 rublů a výše.

    Sinupret

    Sinupret je protizánětlivý rostlinný lék. Tento levný přírodní lék je k dispozici ve formě dražé a kapek pro orální podání, které vypadají jako světle hnědá tekutina s čirou bylinnou vůní. Stejně jako nosní kapky Polydex je Sinupret jako alkoholová tinktura balena v lahvích z tmavého skla se speciálním dávkovačem.

    Popsané léčivo se užívá orálně (orálně), když se ředí vodou nebo jinými pitnými tekutinami.

    Sinupret s komplexním účinkem, který je určen k použití:

    • Stimulovat aktivitu sekrečních žláz;
    • Zředit nosní sekreci;
    • Pro zmírnění otoku nosní sliznice;
    • Zlepšit průchod hlenu z nosních cest;
    • Snížit přetížení nosní dutiny;

    Sinupret má také antioxidační vlastnosti a uklidňující účinek na nervový systém..

    Popsaný analog se doporučuje použít:

    • S sinusitidou;
    • S adenoidy;
    • S otitis media;
    • S sinusitidou;
    • Snižuje zánět nosu a uší.

    Podobně jako léky Polydex není jeho analogový Sinupret určen k použití:

    • Pacienti náchylní k alergickým reakcím;
    • Osoby zneužívající alkohol;
    • Pacienti podstupující léčbu proti alkoholu.

    Lék Polydex, stejně jako jeho levné analogy, jsou účinné při léčbě mnoha nemocí, lékař však musí na základě shromážděné anamnézy rozhodnout, který lék má být pro konkrétní onemocnění léčen.

    Polydex a jeho analogy

    Patogenní mikroflóra proniká do těla sliznicemi horních cest dýchacích, v přítomnosti příznivých podmínek, rychle se rozmnožuje a šíří se po celém těle, a pokud není adekvátní léčba, způsobuje nemoci, jako je tonzilitida, sinusitida, sinusitida a otitis media.

    V tomto případě je nutná antibiotická terapie. Polydex a jeho analogy pomohou vyrovnat se s komplikacemi.

    Polydex: vlastnosti, složení, cena léku

    Polydex je kombinované léčivo, které se používá topicky.

    Terapeutický účinek Polydexu je založen na složkách, které tvoří jeho složení:

    • dexamethason má protizánětlivý účinek;
    • neomycin je antibiotikum aktivní proti stafylokokům, Escherichia coli, Klebsiella pneumonia a hemofilické infekci;
    • polymyxin B má také antibakteriální vlastnosti proti Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli a hemofilické infekci.

    Vzájemné doplňování aktivních složek Polydexu rozšiřuje kloubní spektrum vlivu na ohromný počet grampozitivních a gram-negativních mikroflór, které vyvolávají vývoj zánětlivých procesů v nosní dutině, jakož i ve středním a vnějším uchu.

    Lék má destruktivní účinek na membránovou membránu patogenních mikroorganismů a způsobuje smrt buněčných struktur. Dexamethason, který je součástí Polydexu, snižuje propustnost kapilární sítě a zastavuje syntézu zánětlivých enzymů. Odolné vůči Polydexu jsou streptokoky a anaerobní flóra.

    Indikace pro použití drogy jsou:

    • vnější a otitis media;
    • infikovaný ekzém zvukovodu;
    • rýma, sinusitida, sinusitida, hnisavé katarální komplikace.

    Jmenování jakéhokoli léku s antibakteriálním a protizánětlivým spektrem účinku by měl řešit lékař. Nemoci, které jsou indikací pro použití Polydexu, jsou závažné a nepředvídatelné, s negramotnou nebo opožděnou léčbou mohou způsobit vážné komplikace..

    Polydex má komplexní složení, při léčbě tímto lékem je důležité vzít v úvahu doporučené dávkování a obecný průběh léčby předepsaný lékařem. Specialista také bere v úvahu věk pacienta, závažnost jeho nemoci a související zdravotní problémy. To znamená, že v případě Polydexu nelze hovořit o žádné samoléčbě.

    Náklady na nosní sprej Polydex se liší od 300 rublů. Cena kapek kolísá do 200 rublů.

    Analogy polydexu

    Není žádným tajemstvím, že nějaký lék má analogy. S jejich pomocí je možné dosáhnout stejného výsledku a zároveň utratit menší množství peněz. Polydex neobsahuje žádné analogy, které obsahují identické účinné látky.

    Existují však léky, jejichž účinek je podobný účinku Polydexu, protože jejich složky jsou antibakteriální a protizánětlivé složky.

    Maxitrol

    Jedná se o kombinované léčivo s protizánětlivými a antibakteriálními účinky. Maxitrol je obvykle předepsán v oftalmologii pro oční choroby virové a plísňové povahy. Lékař však může doporučit použití přípravku Maxitrol pro instilaci do ucha jako analog Polydexu.

    Lék může být použit u dětí i dospělých pacientů. Cena Maxitrolu se pohybuje mezi 300–400 rublů.

    Sofradex

    Je to širokospektrální antibakteriální léčivo. Má antialergické, protizánětlivé a baktericidní účinky. Sofradex jako analog Polydexu se používá ve formě nosních kapek.

    Lék se vštípí 2 kapky do každé nosní dírky 4krát denně, doporučený průběh léčby je 7 dnů, pokud ošetřující lékař nedal další předpisy. Sofradex používejte opatrně u malých dětí iu žen během těhotenství a kojení. Náklady na Sofradex se pohybují od 250 do 350 rublů.

    Anauran

    Lék má výrazný analgetický a antibakteriální účinek. Anauran, stejně jako Polydex, úspěšně bojuje s otitis media různého původu. Dávku léčiva a průběh léčby určuje ošetřující lékař, ale nedoporučuje se užívat léčivo déle než 7 dní.

    Může být použit u dětí a dospělých, s opatrností u těhotných a kojících. Cena Anauranu se pohybuje od 340 do 400 rublů.

    Otofa

    Jedná se o ušní kapky s výrazným antibakteriálním účinkem. Lék je účinný u chronických a akutních zánětů středního ucha. Doporučená doba léčby je 7 dní. Děti dostávají 3 kapky 3x denně, pro dospělé - 5 kapek 3x denně v každém ušním průchodu.

    Nelze použít u těhotných a kojících matek, nebyly zjištěny žádné další kontraindikace. Cena Otofa od 200 rublů.

    Fliconase

    Jedná se o lék založený na glukokortikosteroidech, který má decongestantní, antialergické a protizánětlivé účinky. Používá se ve formě nosních kapek a spreje. Průběh léčby předepisuje ošetřující lékař.

    Nedoporučuje se pro děti do 4 let. Cena Flikonázy se pohybuje od 800 do 900 rublů.

    Tafen

    Jedná se o nosní sprej s protizánětlivými a antialergickými účinky. Je předepsán pro běžné nachlazení různého původu as preventivním účelem. Lékař zvolí průběh léčby, maximální doba užívání léku by neměla přesáhnout 3 měsíce.

    Tafen má mnoho vedlejších účinků, proto se nedoporučuje používat během těhotenství a laktace, ani u malých dětí. Tafen stojí asi 400 rublů.

    Nasobek

    Jedná se o nosní sprej, který má antialergické a protizánětlivé spektrum účinku. Pokud se používá podle pokynů, neovlivňuje systémově tělo. Používá se k léčbě a prevenci chronické nebo sezónní alergické rýmy. Lze použít u dětí od 6 let. Náklady na Nasobek ze 180 rublů.

    Avamis

    Je to protizánětlivý nosní sprej. Používá se jako symptomatické léčivo při léčbě alergické rýmy. Avamis také bojuje proti sinusitidě a sinusitidě, včetně chronického průběhu. Používá se u dětí starších 2 let au dospělých. Náklady na Avamis jsou 600 rublů.

    Isofra

    Úspěšně nahrazuje nosní sprej Polydex. Isofra obsahuje framycetin sulfát, antibiotikum, které má široké spektrum účinku proti grampozitivní a gram-negativní mikroflóře. Nedoporučuje se uchýlit se k léčbě přípravkem Isofra během těhotenství a kojení. Cena Isofry začíná od 230 rublů.

    Při výběru ve prospěch jednoho z analogů Polydexu je nutné získat radu od odborníka.

    Všechna výše uvedená léčiva se doporučuje použít jako kombinovanou terapii při léčbě nemocí ORL orgánů, které se vyznačují komplikovaným průběhem: zánětlivé jevy infekční povahy, katarální hnisavé důsledky na pozadí virové infekce.

    Analogy Polydexes úspěšně zvládají onemocnění paranasálních dutin, rýmy a otitis media. Polydex a jeho analogy se používají k léčbě dětí podle doporučení ošetřujícího lékaře.

    Pro stanovení účinnosti Polydexu a jeho levných analogů je důležité zasít citlivost mikroflóry. Pomocí této analýzy můžete zjistit, které mikroorganismy způsobily onemocnění a jejich citlivost na jednotlivé účinné látky léčiv.

    Předčasné a nesprávné užívání léčiv obsahujících antibiotika může zhoršit závažnost onemocnění, což vede k závažným zdravotním komplikacím:

    • porušení flóry zažívacího traktu - dysbióza;
    • vrstvení plísňové infekce;
    • komplikace ovlivňující kardiovaskulární systém, játra a ledviny;
    • abnormality plodu během těhotenství.

    Při léčbě Polydexou se někdy vyskytují vedlejší účinky. Zpravidla se objevují, pokud dojde k porušení souladu s dávkou a délkou léčby. Nemůžete se zapojit do sebeurčení takových závažných léků, jako je Polydex a jeho analogy.

    Polydex je díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem vysoce účinný při léčbě běžného nachlazení a nemocí ORL orgánů akutní a chronické povahy způsobených patogenní mikroflórou.

    Během léčby je nutné sledovat vaši pohodu. V případě negativních okamžiků během léčby se doporučuje konzultovat s lékařem.