Image

Lék ACC pro kašel: návod k použití a dávkování, recenze

Dnes existuje poměrně velké množství různých léků pro léčbu kašle. Jedním takovým nástrojem je ACC. Jedná se o velmi účinný lék, jehož hlavní účinnou látkou je acetylcystein. Jeho účinnost spočívá v tom, že ACC se velmi rychle dostává z trávicího traktu do těla.

Vlastnosti ACC a princip činnosti

Tento nástroj má sekretolytickou vlastnost, díky které aktivní složka přispívá ke zkapalnění sputa a úplnému uvolnění respiračního systému z něj..

Sputum se stává tenčí a jeho viskozita postupně mizí v důsledku zvýšení objemu. Poté se začne pohybovat pryč od bronchiálních stěn a kašlem zcela opouští tělo.

Díky tomuto tělu je možné úplně překonat sputum, které je podle jeho slov příčinou silného kašle. A také stojí za zmínku, že tento lék je vhodný pro boj proti suchému i mokrému kašlu a že se vyrovnává se sputem hnisavého i hlenového typu..

Tento lék má vlastnosti pneumoprotektoru, detoxifikátoru a antioxidantu. Díky těmto vlastnostem pomáhá použití tohoto léku zlepšit a normalizovat pohodu pacienta..

U ARVI se projevy intoxikace projevují mnohem slabší a sliznice dýchacího systému se zotavují mnohem rychleji. ACC může také působit jako antidotum, potlačovat příznaky otravy způsobené užíváním určitých léků. Například taková otrava je pravděpodobně způsobena předávkováním paracetamolem.

Při užívání tohoto léku se zvyšuje schopnost procházet a absorbovat užitečné prvky ze sliznic bronchiálního stromu. Díky tomu mohou antibiotická činidla bojovat se zánětlivými infekcemi mnohem rychleji a účinněji díky hlubší a úplnější penetraci do těla..

Je však třeba mít na paměti, že mezi užíváním ACC a antibiotikem je třeba dodržet určité časové období, obvykle asi dvě hodiny. Vlastnosti drogy ACC:

  • sekretolitický;
  • antioxidant;
  • detoxikační;
  • pneumoprotektivní;
  • schopnost zvýšit účinek antibiotik.

Indikace pro použití

Tento lék je nejčastěji předepisován k potírání kašle a vzhledem k tomu, že ACC je schopen ztenčit sputum a uvolnit hlen v dýchacím systému, bude stejně účinně působit jak se suchým, tak mokrým kašlem..

Největší potřeba použití ACC je u suchého kašle, protože pomáhá zmírňovat jej a přeměňuje suchý kašel na mokrý kašel, což dává pacientovi příležitost kašel a zbavit se sputa. ACC pro kašel je předepsán pro poměrně velký seznam souvisejících nemocí.

Seznam chorob, u nichž je předepsána ACC:

  • bronchitida;
  • tracheitida;
  • zánět hrtanu;
  • zánět dutin;
  • cystická fibróza;
  • bronchiální astma.

Uvolněte formulář a cenu

ACC má několik forem propouštění, takže lidé, kteří jej užívají, mají možnost vybrat pro ně nejvhodnější druh léků.

Nejběžnějším a levným typem ACC je práškový přípravek určený pro přípravu terapeutického roztoku.

Cena takového nástroje je přibližně 120 - 130 rublů. pro plné balení obsahující 20 sáčků prášku. Kromě toho existuje prášek speciálně určený pro přípravu léčivého nápoje v horké formě.

Existují také ACC ve formě šumivých tablet, které se dělí na běžné a dlouhodobě působící.

Návod k použití

Při použití léčiva v dávce 100-200 mg bude trvání jeho působení asi 3 nebo 4 hodiny. Při této dávce by měla být denní norma asi 3-4krát denně.

Pokud jde o ACC-long, jeho účinek je určen pro celý den, takže léčivo by mělo být užíváno v dávce 600 mg jednou denně. Cena tohoto léku v této formě je asi 400 p., Avšak s ohledem na skutečnost, že jeho dávka je nižší než u konvenčního ACC, může být jeho použití ještě levnější.

První den užívání tohoto léku je patrný pozitivní účinek a po třech dnech dosáhne maximální úrovně. Dávka ACC, jak ji užívat a v jakém množství se počítá na základě věku pacienta, zejména pokud jde o léčbu dítěte.

Pro dospělého je denní dávka léčiva asi 600 mg. Celý průběh léčby tímto lékem, a to i v akutních formách onemocnění, je přibližně 6 až 7 dní. V případě jakýchkoli komplikací nebo přechodu onemocnění do chronické formy je možné prodloužit léčbu ACC na poměrně dlouhou dobu, až na šest měsíců..

Lék se užívá po jídle. Chcete-li to provést, musíte rozpustit jednu tabletu nebo sáček prášku v neúplné sklenici vody nebo například v chlazeném čaji, může to být také džus nebo ovocný nápoj.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Téměř všechny léky mají vedlejší účinky, včetně ACC. Propyl a methylparahydroxybenzoát, které jsou přítomny v přípravku, mohou způsobit alergie.

Kromě toho existuje pravděpodobnost bolesti hlavy, zvýšeného krevního tlaku a rozvoje tachykardie. Některé problémy s gastrointestinálním traktem nejsou vyloučeny: nevolnost, zvracení, stomatitida a průjem.

Kontraindikace pro použití ACC:

  • přecitlivělost na jakékoli složky léčiva;
  • žaludeční vřed;
  • nesnášenlivost fruktózy;
  • vykašlávání krve;
  • hepatitida a selhání ledvin jsou kontraindikací pro použití ACC k léčbě dětí.

Tento lék je také předepisován se zvláštní opatrností těhotným ženám, a to i přesto, že dnes neexistuje důkaz jeho toxicity pro plod. A to se provádí pouze se silnou potřebou a po předchozí konzultaci s kvalifikovaným lékařem. Podobná situace je typická pro kojící matky..

Interakce s jinými drogami

Při použití ACC ve spojení s antibiotiky je důležité nezapomenout a dodržet mezeru dvou hodin mezi jejich dávkami. Vědci zjistili, že tento lék by neměl být užíván současně s antibiotiky souvisejícími s cefalosporinem, aminoglykosidem a polosyntetickými peniciliny..

Během paralelního užívání ACC s jinými léky určenými k potírání kašle nebude mít užívání ACC žádný pozitivní účinek, protože reflex kašle bude potlačen.

V důsledku toho změkčené a zkapalněné sputum, které se zvětšilo, neopustí dýchací trakt, resp. Způsobí jeho stagnaci a způsobí ještě horší zdravotní stav.

Kromě všech výše uvedených účinků z interakce s jinými léky má ACC také schopnost zvýšit vazodilataci z expozice nitroglycerinu.

I když vezmete v úvahu skutečnost, že ACC je velmi užitečný při kašli a málokdy způsobuje vedlejší účinky, neměli byste se sami rozhodovat o léčbě tímto lékem. Měl by ji předepisovat pouze ošetřující lékař, který provede předběžnou lékařskou prohlídku, a teprve poté učiní jedno nebo druhé rozhodnutí.

Recenze pacientů ohledně použití ACC

Před dvěma týdny jsem byl velmi nemocný, kašel byl prostě nesnesitelný a sputum neodešlo. Rozhodl jsem se koupit nějaký nástroj. Četl jsem recenze na internetu a zjistil jsem, že ACC velmi dobře pomáhá. Myslel jsem, že bych to měl zkusit a koupit. A hle! Hned další den mi to opravdu bylo jednodušší. Velmi dobrý lék.

Syn byl nemocný a násilně kašel. Kašel byl mokrý, ale nedošlo k vykašlávání sputa. Přátelé radí ACC, řekl, že to pomůže. A opravdu, pomohlo to. Syn pil lék asi 2-3 dny, poté kašel téměř úplně zmizel. Jediným negativním je mírně předražený, ale co nemůžete udělat, aby dítě onemocnělo.

Lékař předepsal bronchitidu pro dítě na ACC. Musel jsem si koupit, i když, samozřejmě, cena není v žádném případě malá, ale hlavní věcí bylo pomoci mu. Ale tady, díky bohu, se vše ukázalo velmi dobře. Lék dělá svou práci dokonale. Litoval jsem, že jsem si ji koupil, jinak není známo, jaký by byl účinek levnější drogy. Takže doporučuji.

Atz, kdy vzít

Složení ACC v tabletách obsahuje účinnou složku acetylcystein a léčivo také obsahuje další složky: bezvodou kyselinu citrónovou, bezvodý uhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný, mannitol, bezvodou laktózu, citrát sodný, kyselinu askorbovou, sacharin sodný, příchuť.

Prášek ACC obsahuje acetylcystein jako účinnou složku a další složky: sacharózu, kyselinu askorbovou, sacharinát sodný, aroma.

Formulář vydání

Vyrábí se přípravek ACC 100 (ACC pro děti) a ACC 200 (pro dospělé pacienty).

Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě šumivých tablet, jakož i ve formě granulí, které se používají k použití roztoku. Bílé tablety mají na jedné straně aroma ostružin. Může být zaznamenána mírná vůně síry. Tablety se používají k přípravě roztoku - průhledného, ​​s aroma ostružin.

Granule jsou bílé, jednotné, mají vůni medu a citronu nebo pomeranče. Granulát je obsažen ve fóliových sáčcích, v kartonovém balení po 20 sáčcích.

farmaceutický účinek

Wikipedia naznačuje, že látka acetylcystein je derivátem aminokyseliny cysteinu. Vytváří mukolytický účinek, pod jeho vlivem je usnadněn proces vypouštění sputa, protože látka přímo ovlivňuje reologické vlastnosti sputa. Jeho účinek je spojen se schopností přerušit disulfidové vazby mukopolysacharidových řetězců, v důsledku čehož dochází k depolymeraci mukoproteinů sputa. V důsledku toho klesá viskozita sputa.

Léčivo je také aktivní, pokud má pacient hnisavé sputum..

Anotace také obsahuje informaci, že ACC poskytuje antioxidační účinek spojený se schopností reaktivních sulfhydrylových skupin neutralizovat oxidační radikály navázáním na ně. S ohledem na to se zvyšuje ochrana buněk proti oxidaci, ke které často dochází během zánětlivých reakcí..

Acetylcystein také aktivuje glutathion, který je důležitou součástí antioxidačního systému a chemické detoxikace těla..

Pokud se ACC používá k prevenci, závažnost a četnost exacerbací u lidí trpících cystickou fibrózou a chronickou bronchitidou je výrazně snížena..

Farmakokinetika a farmakodynamika

Je zaznamenána vysoká úroveň absorpce léčiva. Metabolismus se vyskytuje v játrech, přičemž se tvoří aktivní metabolit - cystein, cystin, diacetylcystein, smíšené disulfidy.

Při perorálním podání je úroveň biologické dostupnosti 10% (protože je zaznamenán výrazný účinek prvního průchodu játry). Maximální plazmatická koncentrace je pozorována po 1-3 hodinách. S krevními bílkovinami se váže na 50%.

Vylučuje se močí ve formě inaktivních metabolitů. Poločas je 1 hodina, pokud má pacient zhoršenou funkci jater, lze jej prodloužit až na 8 hodin.

Prochází placentou, neexistují žádné údaje o průniku přes BBB.

Indikace pro použití

Jsou uvedeny následující indikace pro použití tohoto léku:

Kontraindikace

Takové kontraindikace jsou známé pro všechny formy léku:

Opatrnost je předepsána u pacientů s anamnézou žaludečního nebo duodenálního vředu, histaminové intolerance (nelze použít po dlouhou dobu), bronchiálního astmatu, jícnových varixů, obstrukční bronchitidy, onemocnění nadledvin, arteriální hypertenze, jater a / nebo jater.

Další kontraindikace pro šumivé tablety 200 mg:

  • nedostatek laktázy, nesnášenlivost laktózy;
  • malabsorpce glukózy-galaktózy;
  • věk pacienta do 2 let;

Další kontraindikace pro granule:

  • nesnášenlivost fruktózy;
  • nedostatek sacharózy / isomaltázy;
  • nedostatek glukózy-galaktózy;
  • věk pacienta do 6 let.

Vedlejší efekty

V průběhu léčby lze zaznamenat takové nežádoucí účinky:

Návod k použití ACC (způsob a dávkování)

Lék ve šumivých tabletách nebo granulích v sáčcích musí být užíván perorálně a současně musí dodržovat dávku uvedenou v návodu. Po jídle musíte pít.

Prášek ACC, návod k použití

Pokyny pro prášek ACC 100 mg stanoví, že produkt by měl být rozpuštěn v půl sklenici vody a poté jej okamžitě vypít. Děti od dvou do šesti let dostávají 200-300 mg léku denně ve 2-3 dávkách. Pediatričtí pacienti ACC ve věku 6 až 14 let dostávají 300 - 400 mg denně ve 2-3 dávkách. Pacienti po 14 letech dostávají 400-600 mg léčiva denně ve 2-3 dávkách. Lidé trpící cystickou fibrózou, jejichž hmotnost je větší než 30 kg, mohou dostávat až 800 mg drogy denně. V takovém případě je třeba vzít v úvahu všechny kontraindikace.

Pokud mluvíme o akutním onemocnění bez komplikací, pak může pacient dostat lék bez lékařského dohledu nejdéle pět dnů. U chronických onemocnění by měla být délka léčby stanovena lékařem..

Pokyny pro použití ACC pro děti

200 mg tablety nebo prášek pro děti se používá zřídka. Tento lék je předepsán pro děti od 6 let. ACC 100 mg prášek pro děti se používá od 2 let, dávkování by měl předepisovat lékař.

Šumivé tablety se rozpustí v 1 polévkové lžíci. vodu, můžete pro tento účel použít také čaj nebo džus.

Před užitím 200 mg prášku je třeba poznamenat, že další hojný nápoj může zvýšit mukolytický účinek léčiva. Způsob použití 200 mg prášku závisí na doporučeních lékaře..

ACC pro kašel se nachlazením lze vzít do 5-7 dnů. Pokud lék během tohoto období nepomůže při kašli, musíte se poradit s lékařem, který vám dá doporučení, jak vzít ACC do sáčků.

Je důležité zvážit, jak pít 200 mg prášku pro cystickou fibrózu a chronickou bronchitidu: v tomto případě trvá léčba déle.

Předávkovat

Pokud pacient užíval acetylcystein v dávce vyšší než 500 mg za den, může se u něj projevit předávkování, proto byste měli striktně dodržovat předepsaný léčebný režim. V tomto případě se u pacienta může objevit zvracení, průjem, pálení žáhy a bolest břicha. V případě předávkování se provádí symptomatická terapie..

Interakce

V případě současného podávání acetylcysteinu a prostředků proti kašli se suchým kašlem může být reflex kašle potlačen a v důsledku toho je zaznamenána kongesce sputa..

V případě současné léčby antibiotiky (tetracykliny, peniciliny, cefalosporiny) lze zaznamenat jejich interakci s thiolovou skupinou acetylcysteinu. V důsledku toho je antibakteriální aktivita těchto léčiv snížena. Je důležité se tomuto efektu vyhnout, pro který je třeba dodržovat interval mezi minimálně 2 hodinami mezi dávkami antibiotik a acetylcysteinu.

Při současném použití s ​​vazodilatačními léky a nitroglycerinem se vazodilatační účinek posledně jmenovaných může zvýšit.

Podmínky prodeje

Droga se prodává v lékárnách na předpis.

Podmínky skladování

Skladujte granule a tablety při t ne vyšší než 25 ° C, uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Doba skladování - 3 roky.

speciální instrukce

Při použití acetylcysteinu byly velmi vzácně zaznamenány případy vzniku závažných alergických projevů. Pokud po aplikaci léku dojde u pacienta ke změnám na kůži nebo na sliznicích, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Současně je léčba zastavena.

Před zahájením léčby byste měli vědět, jak připravit roztok, ve kterém voda rozpouští granule a tablety. Jak naředit 200 mg ACC závisí na předepsaném léčebném režimu. Granule se zpravidla rozpouští a postupně je míchají v jedné lžičce. horká voda. Pijte řešení musí být také horké. Doporučuje se ředit léčivo ve skleněné misce.

Je třeba vzít v úvahu nejen kašel při užívání léku, ale také opatrnost při užívání léku u pacientů s obstrukční bronchitidou a bronchiálním astmatem. Je důležité neustále sledovat bronchiální obstrukci.

Droga se doporučuje užívat až osmnáct hodin, před spaním se nedoporučuje pít lék přímo.

Pacienti s diabetem by si měli být vědomi, že sacharóza je obsažena ve složení léčiv..

Během léčby drogou může pacient řídit vozidla nebo pracovat s nebezpečnými mechanismy.

Atz, kdy vzít

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

ACC - mukolytický lék.

Uvolněte formu a složení

Vyrábějí se tyto odrůdy léčiva:

  • Šumivé tablety ACC 100, ACC 200 a ACC Long, obsahující 100 mg, 200 mg a 600 mg acetylcysteinu;
  • Roztok pro i / ma i / v podání ACC Inject, v 1 ml z toho obsahuje 300 mg acetylcysteinu;
  • Granule pro přípravu roztoku pro perorální podání ACC, v jednom balení obsahuje 100 nebo 200 mg acetylcysteinu - granule s vůní pomeranče, 200 nebo 600 mg účinné látky - granule s vůní citronu a medu;
  • Oranžové granule pro přípravu sirupu pro orální podávání ACC. 5 ml hotového sirupu obsahuje 100 mg acetylcysteinu.

Indikace pro použití

Podle údajů uvedených v pokynech pro ACC jsou všechny lékové formy tohoto léčiva určeny k léčbě onemocnění dýchacích cest, doprovázené tvorbou viskózního, obtížně oddělitelného sputa, konkrétně:

  • Akutní a chronická bronchitida;
  • Zápal plic;
  • Obstrukční bronchitida;
  • Bronchiektatická nemoc;
  • Tracheitida;
  • Laryngotracheitida;
  • Bronchiolitida;
  • Plicní absces;
  • Bronchiální astma;
  • Cystická fibróza.

Kromě toho lze ACC podle pokynů použít k léčbě zánětu středního ucha, akutní a chronické sinusitidy.

Kontraindikace

Podle pokynů je použití ACC kontraindikováno:

  • Těhotné a kojící ženy;
  • S exacerbací peptického vředu žaludku a dvanáctníku;
  • S hemoptýzou;
  • S plicním krvácením;
  • Všichni pacienti s přecitlivělostí na acetylcystein nebo jakoukoli pomocnou složku léčiva.

Léky jsou předepsány, ale s extrémní opatrností a pod neustálým dohledem lékaře:

  • S peptickým vředem žaludku a dvanáctníku mimo fázi exacerbace;
  • Lidé s křečovými žilami jícnu;
  • Pacienti s onemocněním ledvin
  • S bronchiálním astmatem;
  • Při selhání jater / ledvin;
  • Děti do 2 let (pouze pro „vitální“ indikace).

Dávkování a podávání

Dávka a způsob použití ACC závisí na lékové formě léčiva a věku pacienta.

1. Šumivé tablety

Lék je užíván po jídle. Bezprostředně před podáním se tableta rozpustí v 1/2 šálku vody.

  • Dospělí nad 14 let a dospělí - 200 mg dvakrát nebo třikrát denně;
  • Děti 6-14 let - 1 stůl. Tabulka ATSTS 100 nebo 1/2. ATSTS 200 třikrát denně nebo 1 stůl. ACC 200 dvakrát denně;
  • Děti ve věku 2-5 let - 1 tableta ATSTS 100 dvakrát nebo třikrát denně.
  • Děti od 6 let - 200 mg třikrát denně;
  • Děti ve věku 2-6 let - 100 mg čtyřikrát denně.

Maximální dávka cystické fibrózy může být zvýšena na 800 mg za den, ale pouze u pacientů s hmotností vyšší než 30 kg.

ATSTS Long je předepsán dospělým a dětem starším 14 let na 1 stůl. denně.

2. Granuly ACC pro přípravu roztoku a sirupu pro orální podání

Oranžové granule (100 a 200 mg) se rozpustí ve vodě, studeném čaji nebo džusu, granule s medem a citronem (200 a 600 mg) ve sklenici horké vody.

Chcete-li vytvořit sirup, přidejte chlazenou vařenou vodu ke značce prstence přímo v láhvi a dobře protřepejte.

  • Pro dospívající nad 14 let a dospělé - 200 mg dvakrát nebo třikrát denně;
  • Pro děti ve věku 6-14 let - 100 mg třikrát denně nebo 200 mg dvakrát;
  • Pro děti ve věku 2-5 let - 100 mg 2-3krát denně;
  • Pro kojence do 2 let (přesně podle pokynů lékaře a pouze ve formě sirupu) - 50 mg 2-3krát denně.
  • Pro děti starší 6 let - 200 mg třikrát denně;
  • Pro děti ve věku 2-5 let - 100 mg čtyřikrát denně;
  • Pro novorozence od 10. dne života a děti do 2 let věku (přesně podle pokynů lékaře a pouze ve formě sirupu) - 50 mg třikrát denně.

U pacientů, jejichž hmotnost přesahuje 30 kg, může být denní dávka zvýšena na 800 mg.

ACC ve formě šumivých tablet, sirupu a roztoku nachlazení se užívá po dobu 5-7 dnů, s chronickou bronchitidou a cystickou fibrózou - po dlouhou dobu, aby se zabránilo infekcím. Mukolytický účinek léčiva zvyšuje další příjem tekutin.

3. Řešení pro zapnutí / v / m zavedení

Před iv aplikací se zředí 0,9% chloridem sodným v poměru 1: 1, IM injikuje hluboko do svalu.

  • Pro dospělé - 300 mg 1-2krát denně;
  • Pro děti ve věku 6-14 let - 150 mg 1-2krát denně;
  • Pro děti do 6 let - v dávce 10 mg na 1 kg za den.

Ve formě injekcí je ACC předepsán v případech, kdy není možné použít orální formy léku. Délka léčby je stanovena individuálně, ale ne déle než 10 dnů.

Vedlejší efekty

Podle recenzí je ACC ve většině případů dobře tolerován.

Droga může zřídka způsobit bolesti hlavy, tinnitus, stomatitidu..

V některých případech se vyskytuje průjem, pálení žáhy, nevolnost, zvracení, tachykardie, snížení krevního tlaku.

Ve vzácných případech jsou pozorovány kožní vyrážky, kopřivka, svědění, bronchospasmus, plicní krvácení..

speciální instrukce

Současné užívání ACC s antitusickými léky se nedoporučuje, protože ty potlačují kašelový reflex, který může způsobit nebezpečnou stagnaci hlenu.

Acetylcystein - účinná látka ACC - je farmaceuticky nekompatibilní s proteolytickými enzymy a antibiotiky (tetracyklin, erytromycin, amfotericin B, cefalosporiny a peniciliny).

Analogy

Následující léky jsou analogy ACC:

  • Podle účinné látky: Atsestin, Acetylcystein, Vicks Aktive EkspektoMed, Mukoneks, Fluimucil, N-AC-ratiopharm;
  • Mechanismus účinku: Ambroben, ambrogeksal, Ambroxol, Ascoril bromhexin, Bronhobos, Bronhoksol, Bronhorus, Bronhosan, Bronhostop, Bronhotil, Dzhoset, Kashnol, Lasolvan, Libeksin Muko, Maddox, Neo-bronchodilatátor, Pulmozyme, Sinebvin, Flavebuv,, Fluifort, Fluditek, Halixol, Erdomed a další.

Podmínky skladování

ACC je droga vydávaná z lékáren v režimu přepážky. Doba použitelnosti (všech forem uvolňování) je 3 roky za předpokladu, že je skladován na suchém místě chráněném před slunečním zářením při teplotě do 25 ° C. Vařený sirup lze skladovat po dobu 12 dní a pouze v chladničce!

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Atz, kdy vzít

Ceny v online lékárnách:

ACC je droga, která patří do skupiny mukolytických drog. Léčivou látkou je acetylcystein. Droga je k dispozici v následujících formách:

  • Šumivé tablety v balení po 20 kusech (ACC 100, ACC 200);
  • Horký nápoj ve formě prášku, ve kterém je obsah léčiva 200 a 600 mg v balení;
  • Prášek pro přípravu roztoku, který se užívá perorálně - 100 a 200 mg;
  • Ve formě prášku pro orální podávání, 30 g na 75 ml lahvičku a 60 g na 150 ml lahvičku (ATSTS pro děti);
  • ACC Dlouhé šumivé tablety - balení 600 mg.

Farmakologický účinek ACC

Podle pokynů ACC urychluje ředění sputa, které se v dýchacích cestách vytváří v důsledku různých infekčních infekcí. Droga podporuje vykašlávání a v důsledku toho vylučování škodlivých látek z těla. ACC je antidotum, tj. Látka, která neutralizuje toxické účinky toxinů a jedů, proto se používá k otravě fenoly, aldehydy a paracetamolem.

Pokyny ACC uvádějí, že léčivo se rychle vstřebává z orgánů gastrointestinálního traktu, po kterém je maximální obsah účinné látky v krvi pacienta pozorován během jedné až tří hodin po jeho použití. Acetylcystein se váže na plazmatické proteiny o 50 procent. Vylučování léčiva z těla se provádí stolicí v malém množství a hlavně močí. Při normální funkci jater je poločas látky 1 hodina, se selháním jater - až 8 hodin.

ACC se dokáže akumulovat v plodové vodě, prochází placentou.

Indikace pro použití ACC

Použití ACC je vhodné pro všechna onemocnění a stavy, které jsou doprovázeny akumulací sputa v dýchacích cestách. Droga je předepsána na choroby, jako jsou:

  • obstrukční bronchitida;
  • akutní nebo chronická bronchitida;
  • bronchiolitida;
  • tracheitida;
  • bronchiektatické onemocnění;
  • zánět hrtanu;
  • sinusitida;
  • exsudativní zánět středního ucha;
  • cystická fibróza;
  • bronchiální astma.

Dávkování a podávání ACC

Z pokynů k ACC je známo, že použití léčiva se provádí orálně po jídle. Při léčbě cystické fibrózy je třeba dodržovat následující dávky léčiva:

  • 800 mg ACC za den u pacientů s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg;
  • 50 mg dvakrát až třikrát denně pro děti od 10 dnů po narození do 2 let;
  • 400 mg denně pro děti ve věku 2-5 let, přičemž dávka by měla být rozdělena do 4 dávek;
  • 600 mg denně - dávka pro děti starší 6 let, ale dávka je rozdělena do tří dávek.

U tohoto onemocnění je trvání léčby ACC 3–6 měsíců.

Dávky léku pro jiná onemocnění jsou následující:

  • Od 400 do 600 mg denně - dospělí a děti starší 14 let;
  • 300-400 mg pro 2 dávky denně - děti ve věku 6 až 12 let;
  • 200-300 mg denně ve 2 rozdělených dávkách - děti ve věku 2-5 let;
  • 50 mg v několika dávkách (2-3krát) - děti ve věku od 10 dnů do 2 let.

Pokud onemocnění pokračuje nekomplikovanou formou, pak průběh léčby v průměru trvá od 5 do 7 dnů. V případě komplikací nebo chronického průběhu onemocnění je léčivo prodlouženo a může dosáhnout šesti měsíců.

Přípravek ve formě šumivých tablet (ATSTS long, ATSTS 200, ATSTS 100) nebo prášek v sáčku (ATSTS pro děti, ATSTS prášek pro perorální podání nebo horký nápoj ATSTS) musí být rozpuštěn ve 100 ml kapaliny. K tomuto účelu jsou vhodné džusy, čaje a běžná pitná voda..

Vedlejší efekty

Použití ACC ACC léku může vést k některým vedlejším účinkům, včetně:

  • Tinnitus, bolesti hlavy - poruchy nervového systému;
  • Stomatitida, nauzea, pálení žáhy, zvracení, průjem jsou vzácné projevy zažívacího systému;
  • Tachykardie a snížení krevního tlaku jsou mimořádně vzácnými vedlejšími účinky kardiovaskulárního systému;
  • Bronchospasmus (velmi vzácný, u pacientů trpících bronchiální hyperreaktivitou), svědění, kopřivka a kožní vyrážka - alergické reakce;
  • Vývoj krvácení jako reakce těla na přecitlivělost na složky léku.

Kontraindikace při užívání ACC

Lék ACTS je kontraindikován v:

  • peptický vřed;
  • přecitlivělost na složky léčiva ACC;
  • nesnášenlivost fruktózy;
  • krvácení z plic;
  • hepatitida a selhání ledvin (ACC pro děti).

Těhotenství a kojení

Léčba ACC během těhotenství a kojení je povolena pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře.

dodatečné informace

ACC je pečlivě předepsán pacientům s žaludečními a duodenálními vředy. Pokud je lék vyžadován u lidí s bronchiálním astmatem, měla by být při přípravě roztoku přijata preventivní opatření, protože částice léku, které při otevření balení vstupují do vzduchu, mohou vstoupit do průdušek a způsobit bronchiální křeč.

Pro dosažení maximálního mukolytického účinku (zkapalnění a odstranění sputa) by léčba léky měla být doprovázena velkým množstvím použité tekutiny.

ATC je předepsán pro novorozence pouze ve zvláštních případech a na základě rozhodnutí lékaře.

Děti mladší dvou let nejsou předepsány ACC 200 a děti mladší 14 let nejsou předepsány ACC dlouho.

Podmínky skladování

Doporučuje se uchovávat ACC na místě nepřístupném pro děti, kde teplota vzduchu není vyšší než 30 stupňů. Připravený roztok lze skladovat až 12 dní v lednici. Doba použitelnosti závisí na formě uvolňování a je uvedena na obalu.

Atz, kdy vzít

Ceny v online lékárnách:

ACC - droga s mukolytickým účinkem, která se používá pro různá onemocnění dýchacích cest.

Uvolněte formu a složení

ACC je k dispozici ve formě šumivých tablet, granulí pro orální roztok a oranžových granulí pro přípravu sirupu.

Tablety jsou kulaté a ploché, bílé. Mají ostružinový zápach. Tablety se prodávají v pásech po 4 kusech a v hliníkových nebo plastových trubkách po 20 a 25 kusech. Jedna papírová nebo lepenková krabice obsahuje 15 proužků, 1, 2 nebo 4 zkumavky s tabletami.

Granule pro přípravu perorálního roztoku jsou jednotné, bílé s vůní pomeranče. K dispozici v sáčcích z kombinovaného materiálu o hmotnosti 3 g. V kartonové krabičce s 20 nebo 50 sáčky s granulemi. Granule sirupu mohou mít světle žlutý nádech.

Léčivou látkou ve všech lékových formách ACC je acetylcystein. 1 tableta, sáček granulí a 5 ml hotového sirupu obsahuje 100 mg účinné látky. K dispozici jsou také tablety ACC 200 obsahující 200 mg acetylcysteinu..

Excipienty ve složení tablet léčiva jsou následující složky:

  • Anhydrid kyseliny citronové;
  • Vitamín C;
  • Hydrogenuhličitan sodný;
  • Anhydrid laktózy;
  • Mannitol;
  • Citrát sodný;
  • Ostružinová aroma B;
  • Sacharin.

V granulích ACC pro přípravu roztoku jsou pomocnými látkami:

  • Sacharin;
  • Sacharóza;
  • Vitamín C;
  • Suché aromatické aroma.

Granule pro přípravu sirupu kromě účinné látky obsahují:

  • Propyl parahydroxybenzoát;
  • Methylparahydroxybenzoát;
  • Citrát sodný;
  • Sorbitol;
  • Suché aromatické aroma.

Indikace pro použití

Podle pokynů lze ACC ve všech lékových formách použít při léčbě respiračních onemocnění, která jsou doprovázena tvorbou sputa obtížně oddělitelného:

  • Zápal plic;
  • Obstrukční bronchitida;
  • Akutní a chronická bronchitida;
  • Bronchiální astma;
  • Bronchiektázie;
  • Bronchiolitida;
  • Cystická fibróza.

Indikace pro použití ACC jsou také chronická a akutní sinusitida a otitis media.

Podle pokynů je ACC ve formě granulí pro přípravu roztoku používán také pro laryngotracheitidu a ve formě granulí pro přípravu sirupu - pro chronické obstrukční plicní onemocnění.

Kontraindikace

Podle pokynů je ACC ve všech lékových formách kontraindikován v případě přecitlivělosti na složky, které jej tvoří, jakož i během těhotenství a laktace..

Další kontraindikací k tabletám je plicní krvácení, hemoptysa a peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutní fázi a granule pro přípravu roztoku - do 2 let věku.

Dávkování a podávání

Tablety ACC se musí užívat po jídle a předem je rozpustit v půl sklenici vody. Je vhodné užít ihned po rozpuštění.

Granule pro přípravu roztoku mohou být rozpuštěny v šťávě, studeném čaji nebo ve vodě. Po jídle vezměte roztok.

Pro přípravu sirupu přidejte vodu při pokojové teplotě ke značce v láhvi s granulemi.

Dávka léku závisí na věku pacienta:

  • Děti do 2 let - 2,5 ml sirupu 2-3krát denně pod dohledem lékaře;
  • Děti ve věku 2-6 let - 1 tableta (ATSTS 100) nebo 1 sáček granulí pro přípravu roztoku nebo 5 ml sirupu 4krát denně;
  • Děti od 6 let a dospělí - 2 tablety (ACC 100) nebo 2 sáčky granulí pro přípravu roztoku nebo 10 ml sirupu 2-3krát denně.

Maximální denní dávka pro dospělé je 600 mg účinné látky acetylcystein. V případě cystické fibrózy může být zvýšena na 800 mg.

Délka léčby krátkodobých nachlazení obvykle není delší než týden. S cystickou fibrózou a chronickou bronchitidou je nutná prodloužená terapie léčivem.

Vedlejší efekty

Použití ACC v některých případech může způsobit následující nežádoucí účinky:

  • Bolest hlavy;
  • Hluk v uších;
  • Nevolnost a zvracení;
  • Průjem;
  • Pálení žáhy;
  • Stomatitida;
  • Snížení krevního tlaku;
  • Tachykardie.

Ve velmi vzácných případech může použití ACC způsobit alergické reakce ve formě bronchospasmu, svědění, kopřivky a kožní vyrážky. Přítomnost hypersenzitivních reakcí při užívání léku může vést ke krvácení.

Při předávkování lékem jsou pozorovány takové tělesné reakce, jako je nauzea a zvracení, pálení žáhy, bolest břicha, průjem. V takových případech je nutná symptomatická terapie..

speciální instrukce

Pacienti s obstrukční bronchitidou a bronchiálním astmatem vyžadují pravidelné sledování bronchiální obstrukce během léčby lékem ACC.

Je třeba postupovat opatrně v případě zhoršené funkce jater a ledvin, onemocnění nadledvin, křečových žil jícnu a peptických vředů žaludku a dvanáctníku v akutní fázi.

Mukolytický účinek ACC je zesílen přídavným přísunem tekutin.

Lék je nekompatibilní s proteolytickými enzymy a antibiotiky (s cefalosporiny, tetracyklinem, peniciliny, erytromycinem a amfotericinem B).

Lék by neměl být kombinován s antitusickými léky, protože potlačení kašelového reflexu způsobeného posledně uvedenými může vést k nebezpečné stagnaci hlenu.

Při přípravě roztoku a sirupu pomocí granulí léčiva je nutné používat skleněné nádobí a vyvarovat se kontaktu s snadno oxidovanými látkami, kaučukem a kovy. Jinak se vytvoří sulfidy se specifickým zápachem..

Analogy

Analogy léčiva ve formě tablet jsou ACC Long, Fluimucil a Atsestin a ve formě granulí - Mukoneks a Acetylcysteine-Sediko.

Podmínky skladování

ACC musí být skladován mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Doba použitelnosti tablet je 3 a granule - 4 roky.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

ACC pro suchý kašel

Během nachlazení se objevuje mnoho příznaků, včetně těch, které jsou spojeny s dýchacím systémem. V takových situacích, kromě hlavní terapie, lék ACC pomáhá při suchém kašli, ředění hlenu a přispívá k jeho rychlé evakuaci z těla pacienta. Účinkem tohoto léku je zmírnění zánětu a odstranění toxinů. Patří do kategorie mukolytických látek.

Složení a účel léku

Během nachlazení jsou postiženy především orgány dýchacího systému. Pacient začne kašel, což přímo naznačuje poškození průdušek nebo plic. Okamžitě byste měli věnovat pozornost formě kašle, a pokud se ukáže, že je suchý, budete muset použít speciální nástroje, včetně ACC, jejichž hlavní složkou je acetylcystein.

Tento léčivý přípravek se vyrábí v různých formách a dávkách. Pro terapii budou nejčastěji relevantní následující typy:

  • Rozpustné tablety.
  • Řešení pro inhalační postupy.
  • Pitný prášek rozpustný ve vodě.
  • Sirup se sladkou chutí. Skvělé pro malé děti..
  • Injekční roztok podávaný intravenózně nebo intramuskulárně.

Kromě hlavní pracovní složky sirup obsahuje benzoát sodný, karmelózu sodný, sacharin a hydroxid sodný, methylparahydroxybenzoát, edatát disodný a třešňovou příchuť. Tabletová forma obsahuje takové pomocné složky, jako je kyselina askorbová, laktóza a anhydrid kyseliny citronové, hydrogenuhličitan a citrát sodný, mannitol, sacharin, aroma ostružin. K práškům se přidá sacharin a sacharóza, kyselina askorbová a suchá pomerančová příchuť. Mnozí se zajímají o to, zda je možné pít ACC suchým kašlem.?

Tento lék je předepsán v případech, kdy potřebujete dosáhnout následujících výsledků:

  • Snižte viskozitu sputa, učinte jej tekutějším, čímž usnadníte evakuaci dýchacích cest.
  • Rychlé a včasné odstranění hlenu usnadňuje dýchání pacienta.
  • Zastavte zánětlivé procesy. Bylo dosaženo odstraněním patogenních mikroorganismů z těla spolu se hlenem.
  • Urychlete zotavení a předejdete komplikacím. To platí zejména o pneumonii způsobené hromaděním hlenu v plicích a jeho stagnací. ACC přemění suchý kašel na produktivní, po kterém sputum rychle opouští tělo, aniž by způsobovalo vážné záněty.

Farmakologické účinky na pacienta

V respiračním systému je neustále vytvářena tekutina, která je v medicíně známa jako sputum. Plní ochrannou funkci a během dne je její množství asi 100 gramů. S nástupem nachlazení se produkce takového hlenu významně zvyšuje. Současně získává silnou konzistenci a s velkými obtížemi opouští tělo. Jen pro tyto případy je poskytován ACC, který má výrazný mukolytický účinek. ACC účinně ředí hustý hlen a podporuje jeho nejrychlejší uvolnění.

Hlavní účinnou látkou je acetylcystein, nedávno objevený na počátku 21. století. Jeho použití se díky různým univerzálním vlastnostem stalo skutečným průlomem v medicíně. Tato látka se podílí na procesech tvorby tkáně, odstraňuje škodlivé stopové prvky z těla. Působením acetylcysteinu zvyšují leukocyty a lymfocyty svou produktivitu, díky čemuž se proces hojení výrazně zrychluje..

K úlevě u pacienta dochází po prvním podání léku, bez ohledu na formu kašle. Účinná látka se rychle vstřebává do těla a nejkratší cestou do jater. Po několika transformacích se stává aminokyselina cystein, která se přímo podílí na všech prospěšných procesech v těle. Po dokončení všech nezbytných úkonů dojde k jeho rychlému rozpadu a následnému odebrání moči do 3 hodin. V tomto ohledu je droga pro děti zcela bezpečná, a to již od dvou let..

Komu a kdy jmenován

Přípravek je aktivní ve všech formách kašle: suchý nebo mokrý. Acetylcystein aktivně stimuluje vylučování hlenu z plicních a bronchiálních cest. Během doby přijetí potřebuje pacient bohatý nápoj, který zlepšuje léčivé vlastnosti.

Po první dávce je pozitivní účinek ACC pozorován po hodině. Ve většině případů jsou granule a tablety předepisovány pacientům, aby kašlali na přípravu terapeutického roztoku. Tyto formy léků jsou považovány za nejpohodlnější k použití. Každý typ tohoto léku svým vlastním způsobem ovlivňuje dýchací systém, takže ACC můžete užívat pouze se svolením lékaře.

Tento lék pomůže pacientům, pokud mají následující onemocnění doprovázená kašlem:

  • Pneumonie bakteriálního a virového původu.
  • Všechny druhy bronchitidy.
  • Astma a cystická fibróza.
  • Sinusitida v různých formách.
  • Otitida a další.

U bronchitidy a pneumonie by měla být ACC opilá pouze jinými prostředky, jako součást všeobecné terapie. Současně je účinek léku doplněn antibiotiky a léky z různých skupin.

ACC zpravidla ošetřuje mokrý produktivní kašel. Často však vyvstává otázka: je to hepatitida typu C se suchým kašlem? Pro suchou formu se tento nástroj používá také při předběžném použití léků, které ředí příliš silné sputum. Jakmile je hlen dostatečně tekutý a nastane fáze mokrého kašle, musí být z těla odstraněn. To znamená, že ACC nemá přímý účinek na suchý kašel a z toho nebude mít žádný účinek.

Při používání tohoto léku dětmi byste měli věnovat pozornost povinnému dodržování pitného režimu. Kromě toho je možné rychle dosáhnout znatelného výsledku při užívání sirupů s kořenem lékořice a přípravků na bázi ambroxolu.

Dávkování a podávání

Léčba suchého kašle u dospělých a dětí je založena na různých dávkách. Pro každý typ ACC se suchým kašlem je stanovena jeho vlastní denní norma. Hlavní dávka pro děti se suchým kašlem je:

Ve věku 2 let - 50 mg 3krát denně. Jmenován lékařem individuálně.

  • Pro dítě ve věku 2-5 let - 4krát denně, 100 mg.
  • Od 6 let a výše - třikrát denně po 600 mg.

Adolescenti od 14 let mohou užívat lék ACC Long. Denní dávka 600 mg se rozpustí ve vodě a užívá se po jídle. Pokud hotový produkt z nějakého důvodu nemohl být spotřebován okamžitě, může být opilý včas, nepřesahující 2 hodiny. Jinak bude vyžadována výroba jiné dávky. Ve všech případech se lék ACC pro suchý kašel užívá výhradně ve formě roztoku.

Dospělí pacienti užívají lék proti kašli v jednom standardním sáčku třikrát denně. Jako rozpouštědlo pro prášek se používá jakákoli teplá kapalina - obyčejná voda, čaj, džus nebo kompot. Granule na sirup se rozpustí v teplé vodě přímo v lahvi po značku.

Doba trvání léčby se stanoví vždy individuálně. Minimální doba přijetí je 5 dní a při pokročilém onemocnění může dosáhnout až 6 měsíců. Po užití léku u některých pacientů se kašel ještě více zvyšuje. To může znamenat aktivní výtok sputa a výskyt mokrého kašle nebo slabý účinek samotné drogy. V takových případech byste měli určitě navštívit svého lékaře.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Navzdory své účinnosti má ACC řadu kontraindikací, které je třeba vzít v úvahu při předepisování léčebného cyklu. To se týká především následujících nemocí:

  • Plicní krvácení v různých formách.
  • Při expektoraci ve sputu jsou pozorovány krevní sraženiny.
  • Přítomnost selhání ledvin může vést k závažným komplikacím a následkům..
  • Septický vřed.
  • Hepatitida.

Často existují spory o možnosti podávání ACC těhotným ženám a matkám, které kojí. Každý takový případ je diskutován individuálně s ošetřujícím lékařem. Nápravné opatření se zpravidla předepisuje pouze v krajním případě, kdy jiné drogy nepřinesly pozitivní výsledek. Nejprve se vezme v úvahu vztah mezi výhodami ACC a možným poškozením, které může plodu způsobit.

Kromě toho má lék některé vedlejší účinky, i když se vyskytují jen zřídka, bez ohledu na to, který kašel pijí. Nejprve to jsou:

Instrukce pro ACC pro kašel - jak brát

K léčbě kašle se sputem, které je špatně odebráno, se používá ACC. S tímto lékem můžete hnis dokonce ztenčit. K dispozici v různých formách. Je vhodné podrobně prostudovat, jak se ACC používá pro kašel; pokyny k používání léku dávají přesné pokyny, jak dávkovat lék.

Související články:
  • Jak vyrobit spálený cukr proti kašli - jeho použití a výhody
  • Bolest v krku a suchý kašel - příčiny a léčba
  • Léčba suchého kašle u dospělých
  • Kuřácký kašel - příznaky a léčba
  • Alergický kašel u dětí - léčba a příznaky
  • Složení a vlastnosti

    ACC, nebo ACC, je lék s mukolytickými a vykašláváními vlastnostmi. Díky jeho použití dochází k ředění a zrychlenému vypouštění viskózního hlenu. Tento lék se používá jako terapeutické činidlo pro onemocnění dýchacích cest. Na co se používá kašel? Tento lék je účinný pro vlhký kašel.

    Léky řady ACC vyrábí slovinská společnost Sandoz nebo německá společnost Hexal AG. Každý z nich lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu..

    • šumivé tablety 100 mg, 200 mg, 600 mg;
    • jednorázové sáčky s granulemi (prášek);
    • sirup pro děti;
    • injekce.

    Šumivé tablety jsou bílé, kulaté a ploché. Rozpouštějí se velmi rychle ve vodě. Ukázalo se, že to je jasný nápoj. 100 mg tablety se používají k léčbě dětí a šumivé přípravky s obsahem 600 mg se používají u dospělých. Kartonové balení obvykle obsahuje 10 kusů..

    Šumivé činidlo obsahuje hlavní účinnou látku - acetylcystein a pomocné látky. Většina acetylcysteinu se nachází v 600 mg tabletách, proto se jim říká ACC Long.

    Granule nebo prášek pro přípravu teplého nápoje jsou v sáčcích na jedno použití. Hmotnost jednoho balení je pouze 3 g. Prášek se rozpustí v teplé vodě a získá se nápoj s chutí citronu, pomeranče nebo medu. Standardní balení obsahuje 6 nebo 20 sáčků.

    Sirup se používá hlavně k léčbě dětí, ale v případě potřeby ho mohou použít i dospělí. 1 ml obsahuje 20 mg účinné látky. Tento léčivý přípravek je viskózní hustá kapalina s příchutí třešně. Neobsahuje ethylalkohol a barviva. Sirup obsahuje další složky - karamelózu, třešňovou příchuť, sacharin, methylparahydroxybenzoát, edetát disodný. V lékárnách se prodává v lahvích z tmavého skla o objemu 100 nebo 200 ml. Souprava obsahuje odměrku 10 ml a injekční stříkačku 5 ml.

    Injekční roztok ACC se používá k inhalaci nebo intravenózně. Léčivou látkou je acetylcystein. Čirá bezbarvá kapalina je v ampulích, v jednom balení po 5 kusech po 300 mg. Tento léčivý přípravek se používá na jednotkách intenzivní péče, pouze pokud není možné použít tablety.

    farmaceutický účinek

    Díky acetylcysteinu obsaženému v drogě hlen při kašli rychle kašel. Ve struktuře aktivní aktivní složky jsou molekuly sulfhydrylových skupin, které narušují disulfidové vazby mukopolysacharidů. V důsledku tohoto procesu se snižuje viskozita sekrece a purulentní sputum se rychleji vylučuje z průdušek.

    Acetylcystein má antioxidační a pneumoprotektivní vlastnosti, působí jako protijed pro akutní otravu paracetamolem, jakož i aldehydy a fenoly. Při perorálním podání je zcela absorbován a po 1-3 hodinách je pozorována maximální koncentrace aktivní složky v krvi. Vylučuje se močí a stolicí. Lék prochází placentou, proč se může hromadit v plodové vodě.

    Indikace

    Tento léčivý přípravek je účinný při onemocněních dýchacích cest, když se tvoří viskózní, těžko uvolňující hlen. ACC se liší od ostatních mukolytik ve své vysoké účinnosti. Lék přímo ovlivňuje sputum, které se již vytvořilo, ředí..

    Hlavním účelem použití ACC je snížení viskozity sputa. Aplikujte ji, pokud má pacient silný kašel, a sputum špatně odchází. S bronchitidou se noční kašel snižuje. Po 18 hodinách by se však léčivý přípravek neměl podávat. Pokud se ACC z kašle vezme těsně před spaním, pak hlen zkapalní, což způsobí záchvaty proti kašlu.

    Při rinofaryngitidě tento lék nezachrání pacienta před sputem. Viskozita se může snížit, ale produkce hlenu v nosohltanu se nezastaví. V tomto případě potřebujete komplexní ošetření. ACC se používá pro infekční a neinfekční onemocnění bronchopulmonálního systému.

    Je vhodné použít, když:

    • bronchitida;
    • cystická fibróza;
    • bronchiální astma;
    • zápal plic;
    • zánět středního ucha;
    • sinusitida;
    • bronchiektázie;
    • bronchiolitida.

    Důležité! ATST je předepsán jako prostředek k boji proti kašlu, pouze pokud je v průduškách již hlen.

    Návod k použití

    Dávky léčiva závisí na formě uvolňování a množství hlavní účinné látky. Dospělým a dětem je předepsáno jiné množství léků. Pokyny, které jsou k dispozici v každém balení pro léčivo, pomáhají určit dávkování..

    Způsob použití pro dospělé:

    • šumivé přípravky: ACC 200 třikrát denně, ACC 600, stejně jako ACC Long, jednou denně;
    • granule (prášek): jeden sáček (200 mg) nebo 2 sáčky (100 mg) třikrát denně;
    • sirup: 10 ml třikrát denně.

    Více než 600 mg léku nelze použít denně. Léčivo by mělo být léčeno po dobu jednoho týdne..

    • sirup: od 2 do 5 let 5 ml - 2 až 3krát denně a od 6 do 14 let 5 ml třikrát nebo 10 ml dvakrát denně;
    • šumivé přípravky: od 2 do 5 let, jedna tableta (ACC 100) 2 nebo 3 krát denně, a od 6 do 14 let, jedna tableta (200 mg) dvakrát nebo jedna tableta (100 mg) třikrát denně;
    • granule (prášek): od 2 do 5 let jedno sáček (100 mg) - 2 nebo 3 krát denně, a od 6 do 14 let jedno sáček (200 mg) 2krát nebo jedno sáček (100 mg) třikrát denně.

    V jakém věku by měl být sirup podáván dětem? S tímto nástrojem můžete léčit dítě od 2 let.

    Léčba dětí není delší než 5 dnů. Maximální účinek užívání drog nastává 3. den. Konečná dávka je předepsána pouze pediatrem. Po jídle vezměte ACC pro děti. Kromě toho se doporučuje pít hodně tekutin (bylinkový čaj, džus, sušený ovocný kompot). Pro dítě je lepší dávat sirup, a pokud se mu nelíbí chuť třešní, můžete dát prášek, připomíná pomeranč.

    Jak používat

    Šumivé přípravky se rozpustí v teplé vodě. Roztok je připraven bezprostředně před použitím. Pro 100 mg léčiva je zapotřebí 100 ml kapaliny. Granule (prášek ACC) se rozpustí v teplé vodě. K tomu si vezměte sklenici tekutiny a nalijte tam sáček léku, vše promíchejte a vypijte. Sklo by mělo být vyrobeno ze skla, nepoužívejte kovové nádobí.

    Sirup se shromažďuje v odměrné stříkačce, neposílá se do krku, ale do oblasti líce, jinak se dítě může dusit. Lék si můžete vyzvednout pouze injekční stříkačkou a poté ji nalijte do lžíce a dáte tak dítěti. Sirup není smíchán s vodou, ale lze jej omýt čajem nebo džusem.

    Důležité! Děti mladší 2 let nemají předepsaný lék. Dávkování pro tyto děti není v pokynech uvedeno, protože existuje řada kontraindikací. Pokud nezávisle podáte lék dítěti do 2 let bez pokynů pediatra, může dojít k udušení.

    Předávkovat

    Překročení denní dávky léku nezpůsobuje intoxikaci. Při předávkování se však u pacienta může vyskytnout nevolnost, někdy dokonce zvracení a podrážděný gastrointestinální trakt. V tomto případě není nutné antidotum, symptomatická léčba.

    Kontraindikace

    ATSC nepoužívají:

    • s vředem;
    • s hepatitidou;
    • během těhotenství a během kojení;
    • děti do 2 let;
    • se selháním jater;
    • pokud existuje zvýšená citlivost na aktivní složku;
    • s krvácením z plic;
    • pokud existuje fruktózová intolerance.

    Důležité! Je třeba věnovat pozornost předepisování léků pro pacienty s astmatem, je nutné zajistit, aby nedošlo k bronchospasmu. Lidé s diabetem by měli zvážit, že přípravek obsahuje sacharózu. ACC Long je předepisován pouze dětem starším 14 let.

    Nežádoucí účinky

    ACC a nežádoucí účinky:

    • nevolnost;
    • stomatitida;
    • zvracení
    • gastrointestinální problémy;
    • kopřivka;
    • hluk v uších;
    • bronchospasmus;
    • bolest hlavy;

    Mohou být také problémy s kardiovaskulárním systémem ve formě zvýšeného krevního tlaku a arytmie.

    Interakce s jinými léčivými přípravky

    ACC nemůžete používat společně s drogami, které potlačují kašel. Pokud inhibujete reflexní kontrakci průdušek, může to vést k stagnaci hlenu v nich. Nepoužívejte s perorálními antibiotiky. Interakce těchto léků vede ke snížení účinnosti obou. Mezi recepcemi musí být zachován interval do 2 hodin. Pravda, existují výjimky z tohoto pravidla: antibiotika Loracarbef a Cefixime.

    Analogy

    Cena ACC od 150 do 650 rublů., V závislosti na typu. Například cena sirupu pro děti je 300 rublů, šumivé léky na dlouhé léky stojí 500 rublů a tašky - 150 rublů. Pokud ACC z nějakého důvodu není vhodný, můžete si koupit další léky proti kašli pro děti - například Bromhexin. Stojí to asi 170 rublů. Lék se vyrovnává s kašlem a má mnohem menší seznam kontraindikací. V sirupech jsou i další analogy: Lazolvan, Flavamed, Ambrobene.

    Ascoril lze použít k léčbě kašle. Lék zmírňuje křeče v průduškách, má silný mukolytický účinek. Fluimucil lze také použít jako lék, který ředí sputum v průduškách.

    Acetylcystin je domácí analog ACC. Má stejný účinek, ale stojí asi 130 rublů. Lék se vyrábí ve formě granulí, prášků a ve formě šumivých tablet. Analogy ACC jsou navíc: Atsestin, Mukobene, Mukomist. Výběr analogu provádí lékař.

    ATSTS je vhodný, pokud se chcete vypořádat se sputem, které je již v průduškách. Tento léčivý přípravek se používá k léčbě dospělých i dětí. Používejte jej pouze podle pokynů lékaře, ale můžete jej zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Samoléčení za to nestojí, protože musíte správně určit povahu kašle.